Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace tramvajových tratí v Ostravě na Výškovické i Pavlovově je hotová

  • Ostrava,

Další modernizované tratě už plně slouží veřejnosti. Dopravní podnik Ostrava dokončil i zatravnění na ulici Výškovická To zajišťuje tišší tramvajový provoz a snižuje prašnost z okolní dopravy. Na nedaleké Pavlovově ulici se pak spouští provoz na zmodernizované tramvajové trati se zrekonstruovanými nástupišti.

VIDEO: Dopravní podnik Ostrava

Systém pevné jízdní dráhy (PJD), který zajistí snížení hluku a vibrací od projíždějících tramvají. Na ten byla změněna konstrukce tramvajové tratě z klasického kolejového roštu v ulici Pavlovova mezi křižovatkou s ulicí Rodimcevova a zastávkou Kpt. Vajdy. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Systém PJD má navíc i ekonomickou návratnost, nevyžaduje tak častou údržbu. Nově zrekonstruovaná nástupiště tramvajové zastávky Rodimcevova pak místním nabízí kombinaci hned několika prvků bezpečnosti: bezbariérové přístupy, zábradlí a kamerový systém. Tramvajový provoz bude v místě obnoven ode dneška, silniční uzavírka bude kvůli doprovodným pracím pokračovat do konce června."

Na Výškovické ulici zase město v koordinaci s DPO zrekonstruovalo autobusové zastávky a vybudovalo bezbariérová tramvajová nástupiště v obou směrech. Bezpečnost cestujících se zvýšila zejména na tramvajovém nástupišti od centra, které se rozšířilo, nově cestující chrání zábradlí a navíc i kamerový systém. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Kompletní modernizace tramvajové trati včetně přidružených oprav na ulici Pavlovova vyjde celkově na zhruba 105 milionů korun a je financována z Operačního programu doprava EU a z vlastních zdrojů DPO. Modernizace tramvajové trati na ul. Výškovická stála 125 mil. korun. 85 % nákladů je hrazeno z fondu OPD EU, zbytek prostředků jde z rozpočtu DPO."

Ve stejném duchu DPO zrekonstruuje a zmodernizuje i zastávku Důl Jindřich. Od přístřešku přes zábradlí, lavičky, označník až po odpadkové koše – nové vybavení přinese jednotný standard a vyšší estetickou hodnotu.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: "Jsme rádi, že více než 100 tisíc obyvatel, které Ostrava Jih má, se může těšit z nejmodernější tramvajové trati, kterou nyní umíme zajistit a to hned v několika úsecích. Vytížená oblast Kotvy je pro nás zároveň i místem, kde se chceme opřít nejen o zkušenosti cestujících ale i místních, a jde tak o první místo v Ostravě, kde je představena nová podoba zastávek. Tím dalším bude zastávka Důl Jindřich."

Nová tvář na první pohled. Ostravané se dočkají zastávek s neobyčejnými prvky. Specifickými elementy jsou například název zastávky s grafickým reliéfem typických Ostravských staveb, reliéf i v zábradlí, motivy tří vykřičníků nebo originální tvar střechy s komfortnějšími podmínkami zastínění v přístřešku. Zastávky se budou také nově odlišovat šedou barvou, která ve veřejném prostoru působí přirozeněji.

Vladimír Cigánek náměstek primátora pro dopravu: "Záměrem je snaha o dlouhodobé sjednocení podoby vybavení na zastávkách ve městě. Pokud se pilotní projekt osvědčí, mohl by se nový jednotný standard objevovat v rámci rekonstrukcí a modernizací zastávek i na dalších místech v Ostravě."

Zastávka Důl Jindřich začne svůj kabát převlékat už v srpnu tohoto roku. Projekt je financován z vlastních zdrojů DPO. Cena je 2 mil. korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy