Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chystá nové sportovní dotační programy. Systém bude velmi jednoduchý

  • Ostrava,

Žádat o dotace v Ostravě bude pro sportovní kluby mnohem jednodušší. Magistrát chystá nový systém, kdy bude stačit pouze jedna žádost bez dalších formulářů a příloh. Připravuje se i program na financování na sportovní infrastruktury.

Ostravské sportovní kluby dlouhodobě řešily, jak zjednodušit systém finanční podpory ze strany magistrátu. Město na podněty samozřejmě reagovalo a tak vznikl nový systém, který by měl vše zjednodušit. Bude už stačit pouze jedna žádost.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Žadatelé o dotaci získali také možnost podávat své žádosti o dotaci prostřednictvím elektronického formuláře, který značně zjednodušuje proces podávání žádostí, včetně zrušení povinnosti fyzického dokládání povinných příloh. Mohou také využít elektronický podpis."

Cílem nového systému je lépe nastavit podmínky, které budou reflektovat zapojení dětí a mládeže, velikost klubu a jeho základny soutěžících členů, účast ve vyšších sportovních soutěžích, zapojení hendikepovaných či podporu trenérů. Pro nastavení dotace bude použit výpočet na základě kapitační platby na sportující osobu či licencovaného trenéra.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Mnoha sportovním klubům se daří úspěšně realizovat svou činnost, připravovat zajímavé sportovní soutěže a turnaje i s kvalitní zahraniční účastí, což se pak odráží i na dlouhodobě se zvyšující podpoře města konkrétním subjektům a jejich projektům. Jako příklad uvedu SBŠ Ostrava, klub extraligových basketbalistek, který se dále věnuje dětem a mládeži, jehož podpora během dvou let vzrostla o 44 procent částky. Jsem ráda za zpětnou vazbu klubů na projednání našich programů, mnohé podněty byly zapracovány do návrhu."

Dále se připravuje nový dotační program na podporu sportovní infrastruktury pro rok 2022, jehož vyhlášení se plánuje na září tohoto roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy