Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za krádežemi v Ostravě je 13 krát trestaný recidivista. Tentokrát přiznal 23 skutků

  • Ostrava,

Dnes vám přinášíme dobrou zprávu, kterou oznámili ostravští policisté. Podařilo se jim dopadnout a usvědčit 13 krát trestaného zločince, který už několik měsíců doslova řádil po celém městě. Tentokrát mu na konto policisté připočítali 23 vloupání a krádeží.

Policisté 4. oddělení Městského ředitelství Ostrava už několik týdnů šli po pachateli, který měl velmi široký záběr. Zjednodušeně se dá říct, že kradl úplně všechno a všude. Vloupával se do různých budov i aut a bral vše, co se dá zpeněžit. Nakonec byl dopaden přímo při činu, když kradl v Zábřehu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Chtěl nachystat svůj lup v podobě čerpací garnitury, kterou měl v plánu odcizit. Díky spuštěnému alarmu už to však nestihl a muži zákona ještě v budově pachatele zadrželi."

Policisté samozřejmě okamžitě poznali, že jde o starého známého recidivistu. Svůj trestní rejstřík má v 37 letech už hodně popsaný. Celkem už pykal za 13 zločinů většinou majetkového charakteru, tedy krádeží.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak bylo následně zjištěno, obviněný muž se takového jednání dopouštěl většinou sám, ale někdy měl mít i komplice.  Jeho spektrum objektů vloupání bylo velmi široké. Jednalo se jak o rodinné domy, sklepy v panelových domech, prostory kosmetického salónu, ale také řadové garáže, auta i základní umělecká škola. Škodu, kterou měl svým jednáním způsobit, byla přes 800.000 Kč."

Zajímavé je, že prokázaných 23 skutků stihl recidivista spáchat teprve od dubna. Teď už ale mohou být obyvatelé Ostravy o něco klidnější. Soudce na něj uvalil vazbu a vypadá to, že se z vězení hned tak nedostane. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy