Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava pokračuje v modernizaci tramvajových tratí. Na řadě je Hlučínská ulice v Přívoze

  • Ostrava,

Ostravský dopravní podnik pokračuje v modernizaci tramvajových tratí po celém městě. V příštím týdnu začne kompletní výměna tramvajové trati na Hlučínské ulici. Moderní technologie umožní tramvajím výrazně tišší jízdu.

Před nedávnem jsme vás informovali o dokončení modernizace tratě v Jižní části Ostravy a od 1. září začne další výměna kolejí na opačném konci města v Přívoze. Půjde o kompletní výměnu tratě na Hlučínské ulici v úseku od Sadu Boženy Němcové po křižovatku s ulicí Palackého.

Daniel Morys, generální ředitel Dopravního podniku Ostrava: "Moderní městská hromadná doprava nejsou jen nové moderní vozy, ale jsou to i moderní tratě a rád bych zdůraznil, že nejde o opravu, ale o modernizaci."

Tramvajová trať bude po modernizaci znatelně tišší a také trvanlivější, takže se nebude muset tak často opravovat. 

Martin Chovanec, technický ředitel DPO: "Ta nová modernizovaná konstrukce je vlastně kontinuální betonová deska, na které je ta kolejnice upevněna a zalita do betonu."

Součástí modernizace bude i sdružená zastávka, takže lidé už při přestupu z tramvaje na autobus nebudou muset nikam přecházet. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostrava: "Celý projekt vyjde na zhruba 110 milionů korun a z toho ta stavba, která jde za statutárním městem Ostrava je nějakých 45 milionů korun a z té částky je asi 18 milionů hrazeno z dotací." 

Modernizace celého úseku potrvá do prosince. V tomto období bude tramvajová doprava přerušena a změny se dotknou i autobusů. Osobní doprava bude po celou dobu stavby odkloněna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy