Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Ostravě jel načerno, poškodil tramvaj a chtěl utéct, chytili ho strážníci

  • Ostrava,

Cestující bez jízdenky, který odmítá opustit tramvaj. Takovou informaci dostali v pátek brzy ráno strážníci v Ostravě. Když dorazili na místo, muž vykopnul skleněnou výplň dveří tramvaje a chtěl utéct. Nakonec skončil v poutech.

Vše se odehrálo v pátek o půl třetí ráno na zastávce MHD Karpatská. Hlídku po příjezdu na místo kontaktovali asistenti přepravy DPO. Ti se marně pokoušeli z tramvaje číslo 7 vykázat cestujícího bez platného jízdního dokladu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci proto vyzvali muže k opuštění vozu a k prokázání totožnosti. Později zjištěný 31letý muž tramvaj opustil za použití nevybíravých slov a začal být agresivní. Svou agresi následně obrátil proti dveřím tramvaje. Kopem se mu podařilo rozbít skleněnou výplň dveří tramvaje a způsobit tak škodu ve výši osm tisíc korun."

Vzápětí se dal na útěk.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na zákonné výzvy strážníků nereagoval. Strážníkům se však podařilo nejen neztratit muže z dohledu, ale po krátké chvíli jej rovněž dostihnout. Protože se i poté opakovaně pokusil o útěk a kladl aktivní odpor, byli proti němu použity donucovací prostředky a skončil tak v poutech."

Své chování tak bude muset muž vysvětlovat u příslušného správního orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy