Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zákazníci čerpací stanice se vrhli na zfetovaného zloděje

  • Ostrava,

Hrdinové jako v akčním filmu. Jeden ze zákazníků čerpací stanice v Ostravě strhl k zemi zfetovaného zloděje. Další muž ho přiběhl rychle pomoci znehybnit do příjezdu policie. Během krátké chvíle zadrželi zákazníci tohoto zloděje hned dvakrát. Původně přišel krást a utekl. Zákazníci ho ale pronásledovali a přivedli. Pak jim začal vyhrožovat pobodáním údajně nakaženou injekční stříkačkou, tak ho nechali. Jenže zloděj přišel i potřetí. A to už se zákazníci nedali a rovnou ho zpacifikovali.

zdroj videa: Policie ČR

O odvaze, ale i štěstí můžou mluvit dva náhodní zákazníci z čerpací stanice v Ostravě–Vítkovicích. Nebyla jim lhostejná situace, která se odehrála v letních dnech přímo před očima.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Neznámý muž přišel na benzinu a v prostorách prodejny měl uschovávat sladkosti z regálu přímo do své tašky. Obsluha sice okamžitě reagovala, ale muž i s odcizeným zbožím stačil rychle utéct a však při běhu mu část věcí vypadla na zem."

Dva zákazníci nezávisle na sobě reagovali a vyběhli za zlodějem. Chytili ho na tramvajové zastávce a přivedli zpátky na benzínku. Jenže tam začalo další drama. Zfetovaný zloděj vytáhl injekční stříkačku a začal všem vyhrožovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Měl vzít injekční stříkačku a tou začít zákazníky ohrožovat a se slovy „jsem nakažený, bodnu vás“ se mu nakonec podařilo z benziny utéct. Netrvalo však dlouho a opět se měl na čerpací stanici vrátit pro svůj zapomenutý lup."

Vše přitom zaznamenala bezpečnostní kamera. Zloděj suverénně nakráčel přímo za pult a chtěl si odnést tašku původně nakradeného zboží. Tady už zákazníci na nic nečekali a jeden z nich se vzápětí na zloděje vrhl a strhl ho k zemi. Okamžitě přiběhl na pomoc další muž, který pomohl na zemi se zmítajícího zloděje znehybnit do příjezdu policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 8. oddělení obecné kriminality Ostrava v minulých dnech zahájil trestní stíhání proti 30letému muži a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež a zločinu vydírání."

Nyní mu hrozí až osmiletý trest vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy