Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský doubledecker vyjede letos naposledy na vyhlídkové lince číslo 88

  • Ostrava,

28. září mají lidé naposledy možnost se letos svézt doubledeckerem Dopravního podniku Ostrava na speciální vyhlídkové lince číslo 88. Ta propojuje nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje, Zoo Ostrava a Dolní oblast Vítkovice. Doubledecker ale bude dál jezdit na linkách číslo 78 a 20.

Na lince 88 se doubledeckery objeví znovu až od června příštího roku.

Daniel Morys předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Jsme rádi, že první sezónu provozu na speciální lince č. 88 mají doubledeckery úspěšně za sebou. I když je pravda, že i na jejich provozu, stejně jako v celé MHD, se částečně podepsala omezení související s protikoronavirovými opatřeními. Zejména pak omezení související s přeshraničním pohybem návštěvníků z Polska. Těším se na další sezónu této linky, navíc už teď můžu prozradit, že zvažujeme i prodloužení její trasy do nejlidnatějších obvodů Ostravy."

Linka číslo 88 byla provozována pravidelně v intervalu 30 minut po celý den o sobotách, nedělích a českých státních svátcích. Bylo také v plánu, že vyjede i na polské státní svátky. Primárně jsou na ni nasazovány oba doubledeckery Scania UNVI Urbis DD s pohonem na CNG, které má DPO ve svém vozovém parku.

Daniel Morys předseda představenstva a generální ředitel DPO: "Co nás mile překvapilo, byl zájem o pronájem doubledeckerů pro různorodé soukromé účely, jako jsou zájezdy, doprava na oslavy apod. Od října si budou moci zájemci doubledeckery pronajmout i o víkendech, což v rámci sezóny provozu na lince 88 nebylo možné. Provoz linky 88 bude znovu obnoven na přelomu května a června příštího roku."

Nejen Doubledeckery. Zájemci si mohou pronajmout i další, třeba i historické vozy DPO.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy