Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Součástí voleb ve Staré Bělé bude referendum o obchodním centru. Místní ho příliš nechtějí

  • Ostrava,

Obyvatelé ostravské městské části Stará Bělá se u voleb do poslanecké sněmovny parlamentu budou moci vyjádřit také k výstavbě nákupního centra. V referendu dostanou jednoduchou otázku. Zda ho chtějí a nebo ne.

Zatímco většina obyvatel bude v pátek a v sobotu vybírat politické strany a uskupení do Poslanecké sněmovny, obyvatelé Ostravy - Staré Bělé se budou navíc moci vyjádřit i k chystané stavbě obchodního centra. Nese název Retail Park Ostrava - Jih, ale leží v kanastru Staré Bělé. Konkrétně na klínu mezi Plzeňskou a Junáckou ulicí. Lidé, kteří bydlí v okolí, obchody nechtějí.

anketa, obyvatelé Staré Bělé: "Komu by se líbilo, když vám tady postaví 12ti metrovou halu, to je nenormální."
"Je to katastrofa, protože mě se to přímo týká a jsem z toho úplně nešťastná."
"V žádném případě to nechceme, jsme proti tomu."

Územní plán lokality stavbu obchodního centra umožňuje, nicméně investor ještě nemá vykoupeny pozemky. Ty vlastní z velké části potomci místních obyvatel a protože už často bydlí jinde, problém s jejich prodejem nemají. Vedení městské části ale chce znát názory místních a proto vypsalo referendum.

Mojmír Krejčíček, Starosta Ostravy - Staré Bělé: "Bereme to, že to má tu největší sílu při jednání s městem nebo orgány města, abychom dokázali vysvětlit, že toto tady skutečně lidé nechtějí a můžeme hledat cesty, jak této stavbě zabránit."

Aby bylo referendum platné, musí se ho zúčastnit alespoň 35 procent voličů a nadpoloviční většina hlasů rozhodne. Zda ale případné odmítavé stanovisko místních obyvatel stavbu obchodního centra zastaví, není jisté. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy