Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z okna na policii uviděla okradená žena zlodějky. Hlídka je rovnou zadržela

  • Ostrava,

V Ostravě se odehrál kuriózní případ krádeže. Seniorku okradly na náměstí tři ženy o kabelku, ale z lupu se dlouho neradovaly. Když šla totiž vše ohlásit na policii, uviděla zlodějky, jak zrovna procházejí kolem služebny. Policisté je tak rovnou mohli zadržet.

Na záběrech kamerového systému v Ostravě se můžete podívat na průběh krádeže na náměstí ve Vítkovicích. Seniorka odpočívá na lavičce. Přistoupí k ní neznámá žena a chce peníze. I když neuspěla zjistila, že má přes opěradlo přehozenou kabelku. Okamžitě přivolá dceru s kamarádkou, které ženu zabaví. Ona pak zezadu kabelku ukradne. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poškozená žena se dostavila na obvodní oddělení, aby nahlásila krádež kabelky. Z okna najednou uviděla skupinku pěti osob, která zrovna procházela kolem policejní služebny. Tři ženy hned poznala, že právě ony ji měly okrást. Rychle to řekla dozorčímu a ten okamžitě na místo vyslal hlídku. Do několika minut už všechny tři podezřelé osoby byly zadržené a předvedené na oddělení."

Kousek od místa krádeže pak policisté kabelku našli a vrátili ženě. Zlodějkám hrozí až dva roky vězení. Pachatelky použily velmi jednoduchou, ale starou osvědčenou fintu. Policisté před ní často varují. Kapsáři jsou velmi rychlí. 

Karin Mazzolini, Městská policie Ostrava: "Nejdůležitější je, nemít peněženku v té kabelce, ale u sebe. Když v kabelce, tak úplně naspod. Nejvhodnější je náprsní kapsa. Muži by peněženky neměli nosit v zadní kapse u kalhot, ale v předních kapsách. "

Podobným způsobem zloději kradou často například v obchodních centrech a nebo v MHD. Policisté také připomínají, že se blíží dušičky a i tohoto svátku s velkým pohybem osob v okolí hřbitovů zloději využívají. Dávejte si proto pozor na své věci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy