Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protipovodňová opatření v Petřkovicích jsou hotova. Ochrání obyvatele před Ludgeřovickým potokem

  • Ostrava,

Obyvatelé Ostravy - Petřkovic přijali s úlevou zprávu, že protipovodňová opatření na Ludgeřovické potoce jsou hotova. Stavba trvala několik roků a v posledních dvou letech se budovalo nové koryto potoka v délce asi půl kilometru podél silnice, což sebou samozřejmě neslo i řadu omezení.

Slavnostní stříhání pásky udělalo definitivní tečku za stavbou protipovodňových opatření na Ludgeřovickém potoce v Ostravě - Petřkovicích. Staré rozpadající se břehy nahradila po obou stranách nová opěrná zeď, která značně zvýšila bezpečnost a ochranu okolních domů před velkou vodou. 

Ivo Mikulica (ODS), starosta Ostravy - Petřkovic: "I s přípravou trvala celá stavba šest let. Pro místní občany byly nejhorší poslední dva roky, protože se lezlo na jejich pozemky, na jejich ploty, někdy tady byl trošku hluk, ale bez toho stavba nejde." 

Zpevnění břehů se provádělo v délce zhruba 500 metrů a stavebníci nezapomněli ani na výklenky pro hnízdění ptáků, které jsou každých 30 metrů a také na koridor určený pro napájení zvěře.

Marian Kotas, jednatel stavební firmy K2: "Stavba je rozmanitá v tom, že se skládá z monolitických stěn obložených kamenivem, gabionových opěrných zdí, dřevěných plůtků, jsou tady rovnaniny i záhozy." 

I když investorem stavby byl městský obvod Ostrava - Petřkovice, finance poskytl magistrát.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: "Magistrát města Ostravy stavbu ze sta procent financoval právě z důvodu povahy toho opatření, tedy že se jedná o protipovodňové řešení. Jedná se o částku zhruba 60 milionů korun." 

Součástí stavby je i nová silnice podél potoka. Stavebníci nechali místním občanům na památku také vodníka Česílka, který je má ochránit před další velkou vodou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy