Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista kradl v Ostravě a okolí, po domech se pohyboval se psem, neváhal se vydat pro jízdní kolo do lodžie v 8. patře

  • Ostrava,

31letý recidivista má na svědomí sérii krádeží v Ostravě a přilehlých obcích. Dopadli ho porubští kriminalisté, kteří muži prokázali vloupání do 11 objektů. Muž se dostal do rodinných domů, garáží, sklepů nebo do balkónů v panelových domech. Podle zjištěných informací kradl především během dne, poškození se často v danou chvíli ve svých domech pohybovali. Muže zachytily kamery, na jednom ze záznamů se v domě pohyboval se psem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jeden ze skutků, který se podařilo zaznamenat na kamerový systém, se stal 20. září 2021 téměř v pravé poledne. Recidivista přijel k rodinnému domu v Krásném Poli na svém jízdním kole. Během chvilky překonal plot domu a z garáže měl odcizit horské jízdní kolo. Během okamžiku tak odjel na kradeném kole a v ruce vezl kolo, na kterém přijel." 

Muž se přiznal i ke krádeži jízdního kole v Ostravě v Porubě na ulici Ivana Sekaniny. V jednom z panelových domů si až v 8. patře vyhlédl jízdní kolo uskladněné v prosklené lodžii. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Poté, co vnikl do domu, na místě činu zjistil, že lodžie je zamčená. Nakonec v 8. patře vylezl z okna a po parapetu zhruba 2 metry přelezl až do lodžie. Podle výslechu měl vytlačit zasklení balkónu a z vnitřních prostor odcizit horské kolo. Stejnou cestou po parapetu se tentokrát vracel i s kolem. Obdobným způsobem a na stejné ulici si měl počínat i o několik dní dříve. Tentokrát však ve druhém patře měl přejít opět přes parapet a z prosklené lodžie odcizit jízdní kolo. Na svědomí má také několik pokusů vloupání. Násilně vnikl do společných chodbových prostor domů, prohledal chodby, ale mnohdy odešel i s prázdnou. V jednom případě měl odejít s „bohatou výslužkou“ v podobě několika sklenic medu, zavařených marmelád, ovocných kompotů, ale také bezových sirupů, oblečení, osobních dokladů či platební karty. Celkově svým jednáním způsobil škodu přesahující 160.000,- Kč."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení hrozí muži až pětileté vězení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy