Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci mají novu posilu, jízdní oddíl omladí tříletý Max

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava má novu posilu. Skupinu hipologie omladil tříletý Max a jak jste jistě pochopili jde o koně. Zatím je v Ostravě pouze na zkoušku, ale zkušení strážníci už poznali, že splňuje všechny předpoklady, aby se stal právoplatným členem jízdního oddílu.

Koně sloužící u městské policie odcházejí samozřejmě do důchodu stejně, jako strážníci a na jejich místa přicházejí noví, mladí. Takto už má jeden z ostravských starokladrubáků doslouženo a tak za něj byla přijata náhrada. Jde opět o starokladrubského vraníka, který se oficiálně jmenuje Sacramoso Misteria a pochází z Ivanovic u Brna. Říkají mu ale Max. 

Miroslav Holý, vedoucí oddílu hipologie MP Ostrava: "Při výběru se díváme nejprve na hlavní kritérium - exteriér. Starokladrubský kůň je velký kůň, důstojného vzhledu." 

I když je Max ve zkušební době a teprve se rozkoukává, jsou s ním v Ostravě spokojeni a v podstatě už začali s jeho výcvikem.

Miroslav Holý, vedoucí oddílu hipologie MP Ostrava: "Jeho silnou stránkou je, že je nesmírně zvědavý kůň. Když tady dáme jiného koně, tak bude stát někde v rohu a bude se bát, kdežto tady ten je tak zvědavý, že musí všechno očuchat a zjistit."

V následujících týdnech se musí naučit spoustu nového. Může se totiž dostat do nejrůznějších stresujících situací a je nyní na jeho cvičitelích, aby ho  připravili co nejlépe. Nesmí se bát vybuchujících rachejtlí, tramvají ani jiných zvířat. Ve službě může narazit na cokoliv.


Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava:
"Jízdní oddíl využíváme hlavně v okrajových částech města Ostravy. Ty koníky můžete vidět hlavně vidět při výkonu služby v parcích, ale i v zahrádkářských či chatových oblastech při jejich kontrolách. Samozřejmě je používáme i při sportovních utkáních."  

Předchůdce Maxe Euron se také rozhodně nebude mít špatně. Po 12 letech ve službě ho čeká odpočinek a strážníci vždy pečlivě vybírají nové majitele tak, aby zvíře za jeho služby odměnili klidným důchodem u hodných chovatelů. 

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail