Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj svlékal v ostravských obchoďácích figuríny. Teď ho čeká vězení

  • Ostrava,

Ostravským policistům se podařilo udělat město zase o trochu bezpečnější. Zadrželi zloděje, který kradl v obchodních centrech a také v jejich okolí. Jeho specialitou pak byly figuríny z výloh, které okrádal o vystavené oděvy a boty.

Kriminalisté z Ostravy - Vítkovic několik měsíců pátrali po zloději, který řádil především v obchodních centrech, ale když se mu nedařilo, byl schopný krást i jinde. To se pak zaměřoval na jízdní kola před obchody a v jednom případě ukradl z garáže elektrické nářadí  za 100 tisíc korun. To byla ale spíše výjimka. Jeho doménou pak byly figuríny, které doslova svlékal. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Minimálně v sedmi případech měl obviněný muž odcizit oblečení přímo z figurín v prodejnách v obchodních centrech. Cíleně tyto navštěvoval buď brzy ráno, kdy obchody byly ještě zavřené, nebo večer po ukončení pracovní doby. Společné prostory byly dostupné pro veřejnost, proto měl využít malého nebo téměř žádného pohybu osob a pak už stačilo jen několik vteřin."

Podobný modus operandi nedávno využili i další zloději. V podstatě využili toho, že se obchody v nákupních centrech po provozní době uzavírají jen rolovací mříž, přes kterou jde protáhnout ruka. Tito ale ukradli hodinky. Díky záznamu bezpečnostních kamer ale byli dopadeni stejně, jako 28 letý svlékač figurín.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality v Ostravě proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody."

Celkem policisté muži zatím prokázali 14 skutků se škodou asi 250 tisíc korun. Hrozí mu až 5 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy