Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Cesta parkem a po schodišti nevyšla. Opilý řidič s 1,6 promile alkoholu se sám prozradil, prý si spletl cestu

  • Ostrava,

Náhodný svědek oznámil v pondělí 27. prosince 2021 na linku 156, že na ulici Květinová v Ostravě-Porubě podezřele jede tamním parčíkem osobní automobil. Na místo dorazili strážníci, kteří zjistili, že ve vozidle sedí 57letý řidič. Muž za volant usedl pod vlivem alkoholu. Svou jízdu musel nedobrovolně ukončit.

video: MP Ostrava
Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Hlídka vyslaná na místo pak ve spodní části parčíku skutečně objevila nastartované vozidlo značky Dacia s rozsvícenými světly. Vozidlo jevilo známky poškození, kdy bylo poškozeno zejména na pravé části, včetně prasklého předního nárazníku. Ve vozidle strážníci nalezli později zjištěného 57letého řidiče. Vzhledem k tomu, že z mužova dechu byl cítit alkohol, hlídka pojala podezření, že vozidlo řídil pod vlivem alkoholu."

Vše velmi brzy potvrdila i dechová zkouška. Přístroj strážníkům ukázal 1,6 promile alkoholu.

Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Ke svému jednání řidič strážníkům uvedl, že si spletl cestu. Strážníkům pak rovněž popsal směr své jízdy z ulice Květinová až do svého nuceného zastavení. Z jeho popisu směru jízdy i ze stop na místě strážníci zjistili, že se řidič nevyhnul ani jízdě po namrzlém schodišti."

Strážnící případ předali policistům, kteří se okolnostmi incidentu zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy