Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedno auto zastavilo před přechodem, druhé do něj nabouralo a skončilo v kolejišti

  • Ostrava,

Hrozivě vypadající nehoda v Ostravě-Porubě zkomplikovala ve středu večer průjezd Opavskou ulicí řidičům i tramvajím. Jedno auto zastavilo před přechodem a druhé do něj zezadu při prudkém úhybném manévru nabouralo, vylétlo ze silnice a skončilo v kolejišti tramvají. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Nehoda se stala před 19. hodinou v Ostravě-Porubě před rizikovým přechodem pro chodce poblíž tramvajové zastávky Poruba Vozovna. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "idič vozidla BMW zastavil v pravém jízdním pruhu před přechodem pro chodce. Řidič auta Seat jedoucí za ním měl zareagovat tak, že strhl volant do leva a tímto manévrem narazil do zadní levé části BMW vozidla a následně bylo vozidlo Seat odhozeno na tramvajový pás."

Tramvajová doprava na trase Poruba Vozovna - Vřesinská byla po dobu vyprošťování auta z kolejiště zastavena.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba a následně byl povolán vyprošťovací speciál Omars ze stanice Ostrava-Zábřeh. Zhruba do hodiny od oznámení události bylo vozidlo z kolejiště odstraněno."

Naštěstí se během nehody nikomu nic nestalo. Dechová zkouška u obou řidičů byla byla negativní. Dopravní policisté se nyní nehodou dál zabývají. Místo události je spojeno s řadou vážných dopravních nehod, při kterých byli sraženi chodci, bohužel i se smrtelnými následky. Přechod před časem prošel úpravou, která měla za cíl zvýšit jeho bezpečnost.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail