Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila seniory roku 2021. Oceněny byly osobnosti i klub seniorů

  • Ostrava,

Ostrava každý rok oceňuje seniory, kteří něco dělají něco navíc i pro ostatní. V rámci ankety Senior roku 2021 byly oceněny hned dvě osobnosti a také jeden klub seniorů.

Jistě každému udělá radost, když si někdo všimne jeho práce a obzvlášť to platí, pokud je to práce bez honoráře a pro druhé. To bylo jedním z důvodů proč před 15 lety vznikla v Ostravě anketa Senior roku a tato tradice trvá až dodnes. Za rok 2021 byly oceněny osobnosti dvě. Tou první je Hedvika Juřinová, která se už mnoho angažuje v boji proti rakovině. 

Hedvika Juřinová, vítězka ankety Senior roku 2021: "Pořádáme různé výlety, navštěvujeme muzea, snažíme se, aby ti lidé spolu hovořili a neseděli doma." 

Oceněn byl také Josef Juřeník, který dělá všechno proto, aby i senioři sportovali. Pořádá pro ně výšlapy a dokonce pořádá závody v orientačním běhu.

Josef Juřeník, vítěz ankety Senior roku 2021: "Já si to ocenění považuji a je to pro mě další motivace a vzpruha pro ty naše seniory něco dělat." 

Nejlepším klubem seniorů se stala organizace číslo 15 Kreativ. Zruční senioři vyrábějí například chobotničky pro předčasně narozené děti, ponožky pro důchodce nebo v minulosti šily i roušky. 

Dáša Polanská, vedoucí ZO 15 Kreativ: "My se tak bavíme. Posedíme dvě hodinky, zasmějeme se a jsme rádi, že se jednou za týden vidíme." 

Anketa je vyhlašovaná na podzim a nominováni mohou být Ostravané starší 65 let, kteří dělají něco i pro druhé. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy