Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský stacionář dostal od hokejistů speciální pomůcky. Postižené děti mohou lépe rehabilitovat

  • Ostrava,

Dětský rehabilitační stacionář v Ostravě získal nové speciální pomůcky pro své malé klienty. Zasloužili se to to především hokejoví brankáři, kteří jsou členy v dobročinné organizace Saves help. Stacionář si tak pořídil pomůcky, na které by jinak jen těžko získal peníze.

Dětský rehabilitační stacionář Městské nemocnice Ostrava pečuje o klienty s dětskou mozkovou obrnou a genetickými a metabolickými vadami. V denním režimu nyní pečují odborníci o 28 dětí s různě těžkými vadami. 

Jana Robenková, primářka DRS MNO: "Značka ideál je aby dítko, které jen sedí a je schopno nějakého asymetrického pohybu na zemi, třeba plazení, od nás odešlo tzv. po svých." 

Nyní získal stacionář unikátní rehabilitační pomůcky, které jsou pro děti maximálně užitečné a bez podpory dobročinné organizace Saves help by si je nemohl dovolit. 

Zuzana Vernerová, fyzioterapeutka: "Tělo dostává stovky stimulujících impulzů, které by za normálních okolností neměl šanci procítit."  

316 tisíc korun na pořízení přístrojů předali stacionáři symbolicky přímo brankáři HC Vítkovice Petr Dolejš a Aleš Stezka, kteří se k Saves help hlásí.

Aleš Stezka, brankář HC Vítkovice Ridera: "Za každý gólmanský zákrok dáváme 10 korun. Záleží, kolik těch zákroků je, ale průměrně tak 30 za zápas. Za ten rok to udělá 10, 12 někdy i 15 tisíc." 

Péči dětem poskytuje stacionář nejen v denním režimu, ale i ambulantně. Zdravotnický personál se dětem věnuje pode Bobath konceptu. 

Nahlásit chybu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail