Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Třebovicích vyrůstá moderní sportovní hala. Využívat ji budou hlavně sportovci ale i centrum Čtyřlístek

  • Ostrava,

Ostrava bude mít další sportovní halu určenou především pro míčové sporty. Vyrůstá v Třebovicích u zámeckého parku a kromě místních sportovních organizací se stane domovem i pro volejbalisty.

Ostrava pokračuje v budování nové a moderní sportovní infrastruktury. Po halách v Krásném Poli a Nové Bělé, které už jsou dokončeny, začala stavba v Třebovicích. Po odkladech způsobených komplikacemi se zhotoviteli, kteří doplatili na zdražování, se zakázky chopila společnost HSF Systém SK a už se kope. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: S ohledem na situaci na stavebním trhu, zapříčiněnou pandemií koronaviru, se zahájení prací posunulo, neboť zhotovitelem stavby je dodavatel, který se umístil při hodnocení nabídek původně jako šestý v pořadí. Prvních pět zájemců na nabídku posléze nereflektovalo. Proto byla stavba předána zhotoviteli v lednu letošního roku. I přes prvotní obtíže však věřím, že smysluplný projekt záhy získá konkrétních obrysů a brzy bude sloužit veřejnosti i profesionálním sportovcům."
František Šichnárek (SNK ED), starosta Třebovic:  „Stavbou této haly se uskutečňuje myšlenka třebovických zastupitelů z roku 2016. Důvodem tohoto záměru byla snaha nahradit současnou tělocvičnu Jednoty Orel Ostrava-Třebovice, která vzhledem ke svému stáří již neodpovídá potřebám sportovců, jak svými parametry, tak zázemím."

Hala bude využívána pro soutěže ve volejbalu, házené, florbalu a badmintonu a dále pro tréninky Sokolů, Orlů, SK Slavie a třebovických hasičů. Zasportovat si může ale i veřejnost. Provoz haly bude zastřešovat klub Blue Volley Ostrava.

Michal Provazník, předseda klubu Blue Volley Ostrava: "Dohoda s panem starostou Třebovic je taková, že prostor v hale budou mít všechny jejich spolky a protože v ní budou tři volejbalové kurty na šířku, tak ten zbytek jsme schopni velmi vysoce vytížit my." 

Náklady na stavbu jsou přes 81 milionů korun a rozdělí se mezi Třebovice, Národní sportovní agenturu a magistrát. Hala bude mít rozměry 27 x 45 metrů a výšce 13 metrů. Dokončení je plánováno na červen 2023. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy