Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky vloupání a škoda přes 450 tisíc. Po třech měsících byl recidivista z Ostravy dopaden

  • Ostrava,

Vykrádal auta i různé objekty nejen v Ostravě. Bral vše, co se dalo zpeněžit. Po zadržení nakonec 30letému muži policisté prokázali na 24 skutků. Dohromady způsobil škodu přes 450 tisíc korun. Teď mu hrozí až pět let vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Násilným způsobem se dostával do bytových domů, garáží i firem. Tam prohledával nejčastěji sklepy, kolárny nebo kanceláře a bral vše, co se dalo zpeněžit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve většině případů to byly jízdní kola, ale také nářadí či motorová pila. V jednom případě se vloupal do bytového domu, kde ze společných prostor vypáčil poštovní schránku, ze které si odnesl soukromý balíček."

Jindy odešel s nepořízenou a krást chodil nejen v noci, ale i přes den. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V několika případech se vloupal do vozidel tak, že poškodil skleněnou výplň a odcizil vše, co lidé v autě nechali, například kabelky, peněženky s doklady a s platebními kartami, mobilní telefony, ale také trekové hole."

Na případu intenzivně pracovali kriminalisté z Ostravy-Vítkovic. Recidivista jim unikal přes tři měsíce. K dispozici měla policie i kamerové záznamy, které krádeže zachycovaly a nakonec spadla klec.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě osobní znalosti ztotožnili možného podezřelého. Tím byl 30letý muž z Ostravy. Pod tíhou neprůstřelných důkazů se doznal k 24 skutkům, které měl spáchat od října loňského roku do začátku února a způsobit tak škodu přes 450.000,- Kč."

Jak se ukázalo, neřádil jen v Ostravě. Ve dvou případech mu byly dokázány dvě krádeže na Frýdeckomístecku. Na začátku ledna se dostal do šaten v jedné společnosti v obci Staré Město a odcizil osobní věci několika zaměstnancům. O několik dní později dokonce do stejné obce přijel z Ostravy na kole. Zřejmě se mu na stojanu zalíbilo novější pánské jízdní kolo, které následně ukradl vrátil se na něm do Ostravy. Původní kolo nechal poblíž místa činu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil stíhání proti 30letém muži a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

 V případě prokázání viny muži teď hrozí až pětileté vězení.

Nahlásit chybu


K tématu




JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail