Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fifejdská nemocnice pečuje o onkologické pacienty i nadále. Složitější případy převezme FNO

  • Ostrava,

Také Městská nemocnice Ostrava řeší nedostatek lékařů - konkrétně na tamní onkologii. Vedení nemocnice ale tvrdí, že pacienti se zhoršení péče nemusí obávat. Onkologie bude fungovat i nadále, pouze složitější případy budou po vyšetření odesílány do Komplexních onkologických center.

Fifejdská nemocnice má v péči přibližně 1600 onkologických pacientů, na jejichž léčbě spolupracuje s Komplexními onkologickými centry ve Fakultní nemocnici Ostrava a s nemocnicí v Novém Jičíně. Nyní bude spolupráce ještě výraznější, protože po odchodu několika onkologů musely Fifejdy změnit systém péče.

Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Ještě v roce 2020 jsme v naší nemocnici zvládali našim pacientům aplikovat i chemoterapii a samozřejmě kompletní ambulantní péči. Nicméně odchodem lékařů se ta situace malinko zhoršila a museli jsme redukovat provozní dobu ambulancí." 

Pacientů se prý změny nijak nedotknou a bude o ně dobře postaráno i nadále. Klinický provoz pokračuje, složitější případy budou odesílány do komplexních center a nově jsou navíc zorganizovány multioborové týmy, které urychlí léčbu pacienta. 

Tomáš Blažek, onkolog MNO: "Výstupem toho multidisciplinárního týmu je doporučení, jak co nejrychleji a nejefektivněji zahájit léčbu daného konkrétního pacienta." 
Kateřina Kysela, náměstkyně ředitele MNO: "Pacientům je poskytována veškerá péče, která je potřeba, nicméně k výkonům, které musejí poskytovat specializovaná pracoviště, jsou a budou pacienti odesíláni do těchto vyšších pracovišť." 
Vedení nemocnice ale snahu o rozšíření lékařského týmu na onkologii rozhodně nevzdává a pokud se to povede, určitě se chce vrátit k poskytování onkologické péče v původním rozsahu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail