Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava opět podpoří rekonstrukce památek. Dotaci dostane 12 žadatelů

  • Ostrava,

I v letošním roce přispěje Ostrava majitelům památek a významných městských staveb na jejich obnovu a rekonstrukci. Dotační program funguje už řadu let a je o něj veliký zájem.

Domy ve stylu Sorela v Porubě, Štítová kolonie a nebo pavlačový dům ve tvaru U tedy U- haus ve Vítkovicích - to jsou stavby, které mohou v letošním roce počítat s dotací města na rekonstrukci. Jsou totiž natolik zajímavé a pro město důležité, že mohou jejich majitelé čerpat peníze z dotace na obnovu. 

Zuzana Bajgarova, náměstkyně primátora Ostravy: „Je patrné, že v posledních letech se program stal známější a využívá jej více majitelů nemovitostí, za což jsme velmi ráda, protože denně můžeme vidět jeho pozitivní dopady."

Dotace se týká také sakrálních staveb. Z šesti žadatelů bude vyhověno pěti a celkem je výše dotace téměř půl druhého milionu korun. Peníze dostane například farnost v Polance nad Odrou, kde chtějí opravit vitráže. 

Zdeněk Pluhař, farář kostel sv. Anny Polanka nad Odrou: "Máme tam okna ve velmi špatném stavu. Z těch betonových sloupů, co jsou v těch oknech, vypadávají kameny. Stačí trochu větší vítr a ty kameny jsou pryč." 

Na městské byty mohou majitelé dostat až milion a půl a na sakrální stavby je to 500 tisíc korun. Maximum je ale polovina nákladů. 

Zuzana Bajgarova, náměstkyně primátora Ostravy: "V letošním roce jsme nebyli schopni vyhovět všem žadatelům, s ohledem na významnost předložených žádostí jsme se však rozhodli alespoň zvýšit původně schválenou alokaci 5 milionů korun o více než 2,3 milionu korun, abychom mohli podpořit všechny žádosti, které doporučila komise.“

Celkově dostanou žadatelé v letošním roce asi 7 milionů 300 tisíc korun na 12 projektů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy