Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledání kupce pozemků na náměstí E. Beneše pokračuje. Nový záměr prodeje bude adresný

  • Ostrava,

Ostrava pečlivě zvažuje další osud náměstí Dr. Edvarda Benenše. Na celou plochu byla vyhlášena architektonická soutěž a zároveň se hledá kupec na pozemky, které oblast dotvářejí. Původní záměr prodeje musel být ale zrušen a zastupitelstvo vyhlásilo nový. Ten je mnohem přesnější.

Náměstí Dr. Edvarda Beneše leží v samotném centru a jde tedy o asi nejlukrativnější pozemek v Ostravě. I proto město důkladně řeší jeho další osud. Náměstí bezprostředně sousedí s komplexem budov  Ostravica - Textilia, což hraje v rozhodování významnou roli. Na základě žádostí vlastníků těchto budov město vyhlásilo loni záměr prodeje některých pozemků, ale nyní ho muselo kvůli změnám zrušit.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Město na základě oznámeného záměru obdrželo dvě nabídky, obě za účelem novostavby hotelu. Při posuzování nabídek a jednání se zájemci však bylo zjištěno, že první ze zájemců nesplnil podmínky záměru, druhý zájemce v průběhu jednání o smlouvě upravil významným způsobem svou původní nabídku."

Nový záměr prodeje už bude adresný směrem k vlastníkovi památkově chráněné budovy bývalé Obchodní a živnostenské banky, který má v úmyslu postavit na pozemku bytový dům.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Rozhodli jsme o vyhlášení nového adresného záměru prodeje, který by měl vést ke sjednání konkrétních podmínek nejen pro prodej pozemků za účelem výstavby objektu pro bydlení, ale rovněž z důvodu provázanosti obou stavebních záměrů k nastavení podmínek pro urychlené provedení rekonstrukce budovy bývalé Obchodní a živnostenské banky, včetně závazného časového harmonogramu."

Pozemky úzce souvisí s celým náměstím, jehož podobu určila architektonická soutěž. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Nebavíme se jen o tom, co řešila ta soutěž, ale také jaký osud budou mít ty budovy, tzn. hotel Palace, Ostravica a další."

Vítězný návrh rozdělil celé území do tří částí. Na prostranství před radnicí, samotný park se vzrostlou zelení a plochu bývalého Německého domu, která je zdůrazněna jiným typem dlažby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy