Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přispěje lidem na připojení ke kanalizaci. Volné výustě do vodních toků se budou rušit

  • Ostrava,

Ostrava bude znovu přispívat majitelům domků na připojení k nově vybudované kanalizaci v některých částech města. Ta stávající totiž vytéká do vodních toků a tyto výustě se budou rušit. Splaškové vody tak budou procházet čistírnami.

Investice do vodohospodářské a kanalizační infrastruktury patří už několik let k největším položkám v rozpočtu Ostravy a stejné je to i letos, kdy bude prostavěno téměř 700 milionů korun. Město pokračuje v likvidaci volných výustí do řek a obyvatele napojuje na nově budovanou kanalizaci. Letos se to týká Slezské Ostravy, Michálkovic, Petřkovic a Bartovic. Obyvatelé mohou na připojení dostat dotaci.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Program jako celek by se měl týkat bezmála třistapadesáti vlastníků rodinných domů v dotčených obvodech, jejichž nemovitosti jsou v současné době napojeny na jednotnou kanalizaci. Tu nelze pro velký obsah dešťových vod přepojit na čistírny odpadních vod, proto ústí do vodních toků.  Aby bylo možné tyto volné výustě zrušit, město postupně buduje, případně rekonstruuje nebo rozšiřuje kanalizaci."

Cílem dotačního programu zůstává řádné čistění veškerých splaškových vod v čistírnách a zrušení dalších 11 volných výustí do vodních toků. Na každý metr přípojky mohou občané čerpat 3 tisíce korun.

anketa, obyvatelé Ostravy-Koblova: "Jsme rádi, ale vidíte, jak to vypadá." 

"O mě nejde, já to mám 5 metrů, ale někteří to mají 20, 15." 

"Každá korunka dobrá."

Zájemci musejí v rámci 1. výzvy svou žádost o dotaci podat na magistrát nejpozději do 16. září a do konce roku musejí být napojeni. Další výzvy budou následovat podle dokončování kanalizace.  Ze 46 volných výustí na katastru Ostravy už je jich devět zrušeno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy