Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládě srnečka uvízlo v nezabezpečeném kanálu, našly ho děti a zavolaly hasiče

  • Ostrava,

Hasiči z Ostravy-Přívozu vyjížděli na konci uplynulého týdne k záchraně srnečka, který spadl do nezabezpečeného kanálu. Našly ho děti, které také přivolaly na pomoc hasiče. Mezitím se snažily o mládě postarat.

Mládě uvízlo v nezabezpečeném kanálu z betonových skruží v Koksární ulici, nedaleko bývalého černouhelného dolu Odra.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo záchrany zjistili, že se na suchém dně betonového kanálu – odhadem v hloubce 2,5 metru – pohybuje srnčí mládě. Kolem něj hromádky čerstvé zelené trávy, které mu tam naházely všímavé děti."

Hasiči bez zbytečného otálení strčili dovnitř hliníkový nastavovací žebřík, opatrně, aby srnečka nezranil. A úzkým otvorem se až dolů na dno protáhl nejštíhlejší hasič s dekou v ruce.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Srneček neměl po několika hodinách v kruhovitém zajetí k úniku mnoho místa, možná ani neměl chuť unikat, a tak po chvíli už „vesele“ stoupal v hasičově náručí na denní světlo. Nezraněný. Tam po položení deky do trávy zprvu otálel. Asi si pomyslel, že ten výlet se zdviží nakonec nebyl zase tak strašný a že pobyt s těmi sympatickými postavami v modrém nemusí hned ukončovat."

Nakonec ale velmi rád utekl k ostražité matce, čekající poblíž v zeleni.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy