Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při průjezdu po Bohumínské buďte opatrní. Doprava se omezuje podle potřeb stavebníků

  • Ostrava,

Tradičně je v tomto období potřeba opravit silnice a tak by v Ostravě měli řidiči zpozornět při jízdě po Bohumínské ulici. Probíhá na ní totiž velká rekonstrukce a podle potřeb stavebníků se omezuje doprava. V současné době se staví ve dvou úsecích.

Léto a prázdniny, kdy je ve městech méně vozidel využívají každý rok správci komunikací k jejich opravám a stejné je to i letos. V Ostravě se to týká hned několika důležitých a frekventovaných silnic. Jednou z nich je Bohumínská, kde se opravuje úsek v délce přes 2 kilometry. Silnice prochází centrem Ostravy a dopravně ho propojuje s Vratimovem a dálničním přivaděčem silnice D47.

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic MS kraje: V Hrušově je uzavřena jedna polovina vozovky a na ní probíhá rekonstrukce mostů. Opravuje se izolace, tzn. celá ta svrchní konstrukce." 

Stavba je rozdělena do dvou úseků a čtyř etap. Modernizuje se vozovka i dopravní stavby , které na ni navazují. 

Milan Novák, náměstek ředitele Správy silnic MS kraje: "Provádí se nový cementobetonový kryt, provádí se výměna obrub a  samozřejmě bude probíhat frézovaní vozovky a náhrada konstrukčních vrstev za nové." 

Všechny čtyři etapy by měly být hotovy do konce října. Celkové náklady dosáhnou téměř 115 mil. Kč a budou financovány z programu Evropské unie.

Nahlásit chybu


K tématu
Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail