Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Honička s policisty skončila u šraněk v Polance. Řidič měl v kufru varnu pervitinu

  • Ostrava,

Ujíždět policistům se nevyplácí. Přesvědčil se o tom řidič vozidla Audi, kterého se snažila zastavit hlídka v Ostravě-Porubě. Místo aby zastavil, šlápl na plyn a po desetikilometrové honičce ho zastavili železniční závory v Polance. Ukázalo se, že v kufru veze kompletní varnu pervitinu.

Policisté z oddělení hlídkové služby projížděli svůj rajón a na ulici Martinovské v Ostravě-Porubě poznali řidiče vozidla Audi. Tento muž byl totiž mnohokrát soudně trestán a tak ho osobně znali a věděli, že má stanoven zákaz řízení a za volantem tedy nemá co dělat.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Díky osobní znalosti věděli, že se jedná o muže, který má zákaz řízení. Rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat."

Když ho chtěli zastavit, zareagoval přesně opačně, než měl a na plný plyn začal ujíždět. Počínal si velmi nebezpečně vůči ostatním účastníkům silničního provozu a například frekventovanou křižovatku na vozovně projel na červenou. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Svou zběsilou a nebezpečnou jízdou vjel do jednosměrky, křižovatku projel na červenou, ale také v několika případech ohrozil jak protijedoucí vozidla, tak všechny účastníky silničního provozu."

V Polance se dostal do pasti. Když dojel k železničnímu přejezdu, zrovna totiž projížděl vlak a  tak mu nezbylo nic jiného, než zastavit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Potvrdilo se, že se skutečně jedná o 38letého muže, který má platný zákaz řízení až do roku 2027. Dobrovolně se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Test na drogy byl pozitivní. Muži zákona následně provedli kontrolu a prohlídku vozidla, při které odhalili jak nádoby pro nelegální výrobu drog, tak chemikálie, vařič, digitální váhu, kanystr, ale také samotné bílé krystalické látky."

Muž byl obviněn ze dvou trestných činů. Vzhledem k tomu, že jde o 19 krát trestaného recidivistu, skončil ve vazbě a hrozí mu až 10 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy