Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komenského sady v Ostravě ožijí atmosférou první republiky

  • Ostrava,

Akce První republika s vůní kávy představí dobovou atmosféru časů před sto lety prostřednictvím módy, uměleckých produkcí i ukázek běžného života. Úspěšný happening, který měl premiéru v loňském roce, zopakuje Centrum kultury a vzdělávání (CKV) v sobotu 23. července od 14 hodin.

Prvorepublikové časy na návštěvníky dýchnou hned u vstupní strážní budky se závorou.

Marcela Heříková, ředitelka CKV: "Společenský šat vhodný pro tuto velkolepou událost v duchu prvorepublikové atmosféry je vítán. Jak totiž prozrazují dobové dokumenty: „Základem počestné dámy i ctihodného muže jest do společnosti patřičně oblečeni choditi a pozdvižení nekonati.“ Každého, kdo přijde v dobovém kostýmu, četníci při příchodu obdarují slosovatelným kupónem o ceny."

Autentickou atmosféru dotvoří další dekorace a atrakce pro děti a dospělé i ukázky tehdejšího běžného dne.

Ludmila Kadrnková, mluvčí CKV: "Bude mezi nimi například dobová pošta, pouťová střelnice, polní lazaret i polní kuchyně, hasiči, flašinetáři, ale také promítání na historickém projektoru nebo živá socha Charlie Chaplina. Hudební doprovod se ponese v duchu jazzu, swingu, dixielandu, program obohatí swingová škola a módní přehlídka. A protože období nazývané „zlatou érou“ bylo spojeno se vzestupem kaváren jako symbolu nového životního stylu, v gastrozóně nebude chybět výborná káva! Na příznivce časů první republiky se CéKáVéčko těší v Komenského sadech poblíž busty J. A. K. a lávky na slezskoostravský Kamenec."

Happening je součástí programu kulturního Léta v Komenského sadech, který CKV připravilo na oba prázdninové měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy