Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajské asistenční centrum pro uprchlíky v Ostravě se bude stěhovat. Černá louka je zbytečně velká

  • Ostrava,

Krajské asistenční centrum pro uprchlíky na Černé louce v Ostravě se bude zavírat. V současné době už je příliv Ukrajinců nižší a tak budou stačit menší prostory. Centrum se proto přestěhuje do objektu na ulici Dr. Malého, který nyní funguje jako ubytovna.

Asistenční centrum na Černé louce v Ostravě, které už od 8. března fungovalo jako první kontaktní místo pro uprchlíky z Ukrajiny, se bude stěhovat. Centrum bylo schopno v době největšího náporu zvládnout téměř tisícovku uprchlíků denně. Nyní jich přichází kolem 50 za 24 hodin a prostory na výstavišti jsou zbytečně velké. Úplně rušit se ale zatím nebude.

Ivo Vondrák,  hejtman MS kraje: "Vytvoříme nové KACPU v prostorách, které budou menší, to znamená efektivnější. Samozřejmě chceme zajistit, aby všechny služby, které potřebujeme, byly na jednom místě. Bráníme se tomu, abychom těch 50 uprchlíků denně nechali na ulicích, aby pobíhali mezi cizineckou policií, mezi pojišťovnami a mezi body, kde se bude zajišťovat ubytování."

V MS kraji se dosud zaregistrovalo téměř 22 900 uprchlíků z Ukrajiny. Pomocí systému HUMPO je v kraji ubytováno 6981 utečenců. Neexistuje ale žádná evidence, kolik Ukrajinců už se vrátilo a kolik ji zůstává u nás. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Stále platí, že nemáme problém s tím lidi ubytovat. Ještě pořád jsme v situaci, kdy máme místa dost, je teď řádově asi 3000 míst, kde bychom je mohli ubytovat."

Poskytovatelům ubytování už kraj jako kompenzační příspěvky vyplatil 92 milionů korun, kromě toho na uprchlickou krizi vynaložil přes 30 milionů korun. Na dotaci od státu krajský úřad stále čeká marně. 

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail