Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie obvinila muže z vraždy bezdomovce v ostravském Bělském lese, další dva zadržení byli propuštěni

  • Ostrava,

Jednoho člověka z celkem tří zadržených policisté obvinili ze spáchání zločinu vraždy v případu smrti bezdomovce, kterého náhodný kolemjdoucí nalezl v Bělském lese v Ostravě. Podle policie bylo pátrání po pachateli náročné kvůli faktu, že se jednalo o osoby bez přístřeší.

Vražda se stala v noci na úterý 23. srpna 2022. Tělo pobodaného muže bylo nalezeno v lokalitě Bělského lesa už bez známek života. Ohledáním byla zjištěna násilná smrt. Policie ještě během úterního odpoledne zadržela tři osoby, které byly vyslýchány.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Prověřováním kriminalistů se vyloučila u dvou ze zadržených osob účast na úmrtí poškozeného a ze zadržení byly následně propuštěny." 
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Ve středu 24. 8. 2022 zahájila vrchní komisařka trestní stíhání 34letého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Obviněný měl v noční době ze dne 22. na 23. 8. 2022 v Ostravě v Bělském lese, po vzájemné slovní rozepři a fyzické potyčce, napadnout 40letého poškozeného. Způsobil mu bodná a bodnořezná poranění, kterým poškozený na místě podlehl." 

Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let. Kriminalisté zároveň podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy