Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř tříletá dívenka vběhla v Ostravě pod auto, v nemocnici později zemřela

  • Ostrava,

Ještě neměla ani tři roky a v Ostravě-Michálkovicích nečekaně vběhla pod auto. Řidička Volva už nestihla reagovat. Dívenka byla převezena do nemocnice, kde bohužel později zemřela. Policie teď hledá svědky této smutné tragické nehody.

Tragédie se odehrála v úterý okolo 18:30 hodin na ulici Československé armády v Ostravě Michálkovicích.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Z předběžně zjištěných informacích vyplývá, že nezletilá dívka ročníku 2019 měla z chodníku z nenadání vstoupit do vozovky, kde ve směru od ulice Kasalického k ulici Tvrdého jela řidička s osobním vozidlem značky Volvo, čímž došlo k jejímu sražení."

Dívenka ještě neměla ani tři roky. Byla převezena do nemocnice, kde bohužel později zemřela.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dívka ve věku necelých tří let byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a bezdeší. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění. Posádky ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Přes veškerou snahu se stav dítěte rychle zhoršoval, až došlo k selhání krevního oběhu. Zahájená resuscitace byla přechodně úspěšná a podařilo se obnovit srdeční činnost. Během transportu však opětovně nastala zástava a týmy musely znovu provádět nepřímou srdeční masáž. Pacientka byla předána zdravotníkům urgentního příjmu FN Ostrava v kritickém stavu."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. V době dopravní nehody místem projížděl trolejbus číslo 104, jehož cestující by mohli svým svědectvím přispět k objasnění okolností nehody. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."

Televizi Polar se podařilo kontaktovat svědkyni, která navíc přinesla do případu další těžko uvěřitelné informace. Matka holčičky byla doma s dalšími dětmi a dívenku měly na starost jiné nezletilé děti. Ihned po střetu navíc starší z dívek, která byla u nehody, sraženou holčičku vzala do náruče a okamžitě z místa odnesla domů.

svědkyně: "Všichni z toho byli ve velkém šoku a byl tam strašný zmatek. Záchranáři pak museli pro tu holčičku do jednoho z bytů. Nešťastnou řidičku pak hlídala policie, jinak by se na ní asi ta rodina vrhla. Pak přijelo větší množství policistů, aby hlídali i ty příbuzné."

Další svědkyně pak potvrdila, že místem chvíli před nehodou projížděla a málem jí vběhla pod kola malá holčička, která tam nebyla s nikým dospělým, ale právě se staršími dětmi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy