Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá vánoční strom. Akce začnou už v listopadu a chybět nebude ani Velký dar

  • Ostrava,

I když Vánoce jsou ještě daleko, letos se v Ostravě chystá takový program, že jeho přípravy trvaly po celý rok a seznámit se sním můžete už nyní. Také je nejvyšší čas začít hledat strom pro Masarykovo náměstí. Nabídnout ho mohou i občané.

Letošní Ostravské Vánoce odstartují v sobotu 26. listopadu a potrvají do 1. ledna příštího roku. Pestrý program tentokrát nabídnou hned na pěti scénách a chybět nebude ani oblíbené vánoční kluziště či vyhlídkové kolo.

Miriam Lehocká, obchodní ředitelka výstaviště Černá louka: "Nechci zatím prozrazovat hlavní hvězdy a chceme si nechat hnějaká překvapení, ale mohu zmínit například Ondřeje Gregora Brzobohatého i když za mně jsou hlavní hvězdou vždy ta vystoupení dětí."

Kluziště bude opět na náměstí Edvarda Beneše. K dispozici budou brusle a chybět snad nebude ani pódium pro klubovou scénu z Ostravských podniků. 

Jaroslav Kovář, ředitel SAREZA Ostrava: "Kluziště bude na stejném místě jako loni. I rozsah bude stejný, tedy hlavní kluziště plus ledové chodníky." 

Město také chce i letos živý vánoční strom na Masarykově náměstí. Nabídnout ho může kdokoliv. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Pokud někdo má zájem stromek darovat nebo udělat dohodu, pak budeme rádi když nás osloví a pošle fotografii." 

Celkový rozpočet Ostravských Vánoc je asi 15 milionů korun. 4 miliony si musejí akce vydělat a o zbytek se postará magistrát a centrální městský obvod a partneři.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy