Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce rozvíjet nadání a talent žáků a studentů. Odborníci se sešli na konferenci Talent City 2022

  • Ostrava,

Ostrava se dlouhodobě zaměřuje na vyhledávání a rozvoj talentovaných dětí a mladých lidí. Další aktivitou v rámci této koncepce je i konference Talent City 2022. Besedy a program je zaměřen jak na odborníky, tak na veřejnost a mládež.

Ostrava Talent City 2022 je unikátní konference, která propojuje odborníky z řady oblastí s cílem podpory a rozvoje talentů v Ostravě. Do debat se zapojily zástupci města, univerzit, inovační centra i zahraniční hosté a soukromé subjekty.

Adéla Hradilová, MSIC Ostrava: "Budeme řešit co je specifického a zajímavého na Ostravě tak, abychom přitáhli globální talenty, které by tady mohly rozvíjet své startupy."

Ostrava dlouhodobě a koncepčně podporuje talentované děti, žáky a studenty a společně dalšími institucemi a organizacemi se věnuje systematické podpoře nadání a talentu.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Ostrava nabízí mnoho možností. Ať to jsou stipendia, Talent roku pro vysokoškolské studenty, ale také podporujeme práci s talentovanými dětmi od základních škol po vysoké."

Konference se týká několika oblastí - talentu a kreativita, talentu a vzdělávání a zástupci Moravskoslezského inovačního centra se zaměřili na talent a podnikavost. Pro mládež je na Masarykově náměstí program s nejrůznějšími workshopy a ukázkami práce univerzit. 

Tomáš Poštulka, VŠB - TUO Katedra robotiky: "Rover vznikl na Katedře robotiky VŠB - TUO, aby se mohlo několik studentů zúčastnit určité soutěže." 

Ostrava se také v návaznosti na předsednictví naší země v Radě EU zapojuje do mezinárodní iniciativy Global Startup Cities

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy