Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci dopadli zloděje díky kamerám. Tvrdili, že lup našli v kontejneru

  • Ostrava,

Kamerový systém je v Ostravě cenným pomocníkem v boji proti kriminalitě. V minulém týdnu pomohl strážníkům dopadnout zloděje, kteří ukradli ze suterénu domu pojistkové skříně.

Kamerový systém v Ostravě bedlivě sleduje ulice a riziková místa po celém městě. Operátorovi městské policie tak neunikli podezřelí muži, kteří se na Nádražní snažili vzdálit z hlavní ulice a táhli sebou těžké krabice. Kolem půlnoci není takové chování příliš obvyklé. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážník obsluhující kamerový systém pohyb dvou mužů i nadále sledoval. Zároveň na místo vyslal nejblíže situovanou hlídku. Tu pak navigoval ve směru pohybu obou mužů, kteří byli vzápětí strážníky zadrženi na ulici Poděbradova."

Po zadržení hlídkou strážníků muži tvrdili, že pojistkové skříně našli v nedalekém kontejneru a že v domě na Nádražní ulici vůbec nebyli. Jenže kamerový systém je bezpečně usvědčil z opaku. Strážníci proto přivolali státní policii, která si případ krádeže převzala. Kamerový systém tak znovu pomohl odhalení trestného činu. 

Svatopluk Harok, Městská policie Ostrava: "V Ostravě je přes 500 dopravních kamer a přes 300 kamer, které se zaměřují na problémové lokality, kde dochází k narušování veřejného pořádku."

K usvědčení zlodějů pomohlo také to, že v suterénu domu byla zjištěna poškozená elektroinstalace. Na stěnách pak byl volný prostor, který odpovídal rozměrům pojistných skříní, které měli muži u sebe v době zadržení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy