Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrušově byl otevřen logistický park. V budoucnu zaměstná kolem 900 lidí

  • Ostrava,

V roce 1997 byl ostravský Hrušov zaplaven vodou a zdálo se, že se z něj stane hluchá zóna MS metropole. Díky mohutné investici tam ale vznikla velká průmyslová zóna, která v budoucnu zaměstná na 900 lidí. Nyní byly dokončeny první 2 budovy logistického parku.

Povodně v roce 97 pouze dovršily v Hrušově dílo zkázy. Odliv obyvatel začal už ale s uzavřením dolu a chemičky. Z této části se města se stalo doslova smetiště. Nyní ale Hrušov vstal z popela a otevírá se v něm nejmodernější logistické centrum v naší zemi - Contera Park Ostrava. 

Dušan Kastl, výkonný ředitel společnosti Contera: "Dnes máme dokončeny první dvě stavby. Jsou to stavby největší. Ta první je pro našeho klienta Sportisimo a má plochu přes 60 tisíc metrů čtverečních. Máme tady i druhý objekt, který je rozdělen mezi několik nájemců." 

V logistickém parku už se zabydlují první nájemníci. Některým slouží haly pouze jako skladové prostory, ale jiné firmy zde plánují i výrobu či vývoj. 

zástupce firmy První Signální: "Po levé straně vidíme produktový polygon, kde testujeme veškeré nové funkce a nová zařízení."

Už nyní vzniklo asi 950 pracovních míst a v budoucnu s dokončováním dalších hal přibydou nová. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "V nových halách už působí první nájemci a najde tady práci několik stovek lidí, takže já myslím, že se ten záměr podařilo naplnit." 

Do areálu je zavedena autobusová linka, jsou v něm i stojany na sdílená kola. Budovy jsou šetrné k životnímu prostředí a v jejich okolí bude vysázeno velké množství zeleně. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy