Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v Ostravě ukradl 40 kusů másel, chytila ho ostraha obchodu

  • Ostrava,

Připravil si dva kartony másel a postupně je mezi regály nacpal do tašky. Přidal k tomu i další drogistické zboží a prošel přes pokladnu bez placení. Tam už na něj čekali pracovníci ostrahy. 32letý muž chtěl ukrást zboží za 4 tisíce korun a teď mu hrozí až 3 roky vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Byla to určitě perfektní práce pracovníků ostrahy v jednom ostravském hypermarketu. Už při příchodu do prodejny si všimli na kamerách muže, který se choval podezřele. Proto pečlivě sledovali jeho pohyb po prodejní ploše.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Do vozíku naložil dva kartony másel a drogistické zboží. Během „svého nákupu“ však jeden karton másel schoval do regálu mezi toaletní papír a po chvilce do příruční tašky ukryl zbytek zboží."

Nějakou dobu se ještě pohyboval na prodejní ploše a poté se odebral k samoobslužným pokladnám, které i s plnou taškou prošel a to bez zaplacení. Tam už však na něj čekali pracovníci z ostrahy, kteří ho oslovili, aby se s nimi vydal do zázemí prodejny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Z počátku měl muž klást odpor a nechtěl se dobrovolně vzdát svého „nákupu“ a s pracovníky z ostrahy se o tašku začal přetahovat. Nakonec však obsah z tašky odevzdal."

Na místo během chvilky dorazily hlídky městské a státní policie. Při samotné kontrole osoby se zjistilo, že muž byl za podobný čin již potrestán a odsouzen, proto si ho do své gesce převzali policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 2.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V dané věci bylo 32letému muži ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež. Odcizené věci v podobě 40 kusů másel, gelových pracích kapslích a několika kusů osvěžovačů vzduchu v celkové částce přes 4.000,- Kč byly nakonec nepoškozené vráceny zpět prodejci."

V případě odsouzení muži hrozí až tříletý trest vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy