Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útulek v Ostravě-Třebovicích přijímá dárky pro pejsky

  • Ostrava,

Kvalitní konzervy pro štěňata, piškoty, granule a další pamlsky pro psy. To jsou dárky, které v těchto dnech určitě potěší pejsky v útulku v Ostravě-Třebovicích. Na osamělé psy a štěňata nezapomínají tradičně pravidelní dárci, ale útulek se rozhodně nebrání i nově příchozím.

V adventním období míří do útulku dárci, kteří na ostravské „útulkáčky“ nezapomínají ani v předvánočním shonu, aby předali různé krmivo, hračky a další potřebné dárky.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Mezi posledními dárci byli žáci Základní školy Ostrčilova, děti z Mateřské školy Ludvíka Podéště, ale také studentky z Ostravské univerzity a mnohé další školy (nelze všechny dárce vyjmenovat, detailnější informace v odkazu ). V létě na útulek pamatovala i čtveřice novomanželů, která si místo kytic či dárků v jejich svatební den přála od svatebčanů dary pro městský útulek."

Pakliže byste ještě o vánočním dárku uvažovali, žádané jsou zejména kvalitní konzervy pro štěňata, útulek ročně pečuje zhruba o pět desítek štěňat a výživa nejmenších svěřenců v prvních týdnech jejich života je zásadní. Útulek však přivítá i piškoty, psí pamlsky, kvalitní krmiva v podobě konzerv i granulí.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora: "Děkuji všem podporovatelům, kteří v průběhu roku poskytli různé dary či ještě svou pomoc k našemu útulku směřovat budou."

Zaměstnanci ostravského útulku nyní pečují o víc jak pět desítek psů čekajících na své nové domovy. Nejčastěji se jedná o křížence. Snáze se daří nalézt nový domov pro malé psy či štěňata. O větší psy se starají v útulku často řadu měsíců, než zamíří do nové rodiny. 

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V průběhu roku útulek navštěvují též děti z mateřských, základních i středních škol a zaměstnanci je seznamují s chodem útulku i péčí o čtyřnohé mazlíčky. Letos proběhl už 22. ročník tradičního setkání opatrovníků útulkových psů. Lidé si mohli útulek v rámci Dne otevřených dveří prohlédnout, zaměstnanci ostravského útulku připravili pro opatrovníky a jejich svěřence celou řadu soutěžních aktivit. Soutěže byly připraveny i pro děti.

Útulek byl založen v roce 1998 a od této doby našlo nový domov jeho prostřednictvím 11 210 psů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy