Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru dodávky v Ostravě hrozil výbuch plynové nádrže

Ostrava-město |

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek u požáru staré dodávky v Ostravě-Výškovicích. Zásah byl komplikovaný, protože auto bylo v plamenech a navíc poháněno LPG. Hrozil tak výbuch nádrže. Událost se ale obešla bez zranění a škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru vozidla v pátek v 13:17 hod. Na místo události byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Jihu a jedna dobrovolná jednotka ze Staré Bělé.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči, již při příjezdu na místo události, viděli plameny šlehající z vozidla, vzhledem k jeho pohonu na LPG hrozil i výbuch jeho nádrže. Pro boj s ohněm nasadili hasiči tři vodní proudy, přičemž, po uhašení vozidla prováděli ochlazování tlakové nádoby s plynem, ten pak za stálého chlazení lahve, nechali vyhořet.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění, je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Požár popelnic v Havířově zničil vedle stojící auto a další poškodil

9. února 2025 16:08 | Havířov | Jiří Cileček

Hasiči zasahovali v noci u požáru popelnic v Havířově. Plameny ale zachvátily vedle stojící auto, které bohužel kompletně shořelo a poškozen byl i další vůz.

Hasiči v Bruntále rozebírají konstrukce požářiště a hledají skrytá ohniska

25. prosince 2024 10:48 | Bruntál | Jiří Cileček

Náročný zásah u požáru v Bruntálu pro hasiče postupně končil ve čtvrtek. Na místě už zůstala jen jednotka, která dohlíží na požářiště. Škoda přesáhla 50 milionů. Podrobnosti v aktualizovaném článku.

V Sosnové na Opavsku hořela garáž spojená se stolárnou

26. prosince 2024 11:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest hasičských jednotek likvidovalo v Sosnové na Opavsku požár garáže spojené se stolárnou. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun, hasiči ale uchránili majetek za 5 milionů.


Nedorazila k lékaři a má vypnutý telefon. Rodina měla strach o život ženy z Havířova

Včera 22:38, vydáno včera 18:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina i policisté intenzivně pátrali po mladé ženě z Havířova. Nedorazila k lékaři a měla vypnutý telefon. Rodina měla strach o její život. Po několika hodinách od zveřejnění pátrání se žena vrátila domů.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

Autobus srazil školáka, skončil v péči záchranářů. Policie hledá svědky nehody.

Včera 11:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie s zabývá okolnostmi dopravní nehody v Šenově u Nového Jičína. Autobus srazil nezletilého chodce. Ten utrpěl zranění. Policie žádá svědky události o bližší informace.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Odpalovali pyrotechniku na střeše, ta začala hořet. Hasiči zachránili majetek za 10 milionů

Včera 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při odpalování pyrotechniky začala hořet střecha. Hasiči uhasili požár během patnácti minut a zachránili majetek ve výši 10 milionů korun. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda je odhadovaná na 100 tisíc korun. Hasiči upozorňují na opatrné zacházení s pyrotechnikou, obzvlášť při novoročních oslavách.

Na taktiky podvodníků upozorňuje policejní kalendář

Včera 8:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky rozdala seniorům v Novém Jičíně kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

Prořezával stromy a kmen mu poranil nohu. Záchranné složky zasahovaly v obtížném lesním terénu

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Když řezal větve stromu, kmen mu poranil nohu. Muž se zranil v těžko přístupném místě u obce Vyšní Lhoty. Díky technické pomoci horské služby a hasičů se zraněný dostal do sanitky a byl převezen do nemocnice.

Lidé bez domova usedli v Novém Jičíně k vánočnímu obědu

22. prosince 2025 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Charita uspořádala už v těchto dnech vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

21. prosince 2025 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Pro děti by se rozdali, ale stále je jich málo. Ostrava poděkovala pěstounům za obětavost

Včera 14:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava poděkovala pěstounům na přechodnou dobu, kteří se starají o děti v krizových životních situacích. Na tradičním adventním setkání zaznělo nejen ocenění jejich práce, ale také výzva dalším lidem, aby se do této náročné formy péče zapojili.

Program Tvoříme prostor podpořil Fajnou zastávku v Kunčičkách

Včera 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Ostrava se už několik let snaží podporovat nápady občanů, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu a vylepšit své okolí. Díky programu Tvoříme prostor už tak vznikla řada pozoruhodných projektů, jedním z nich je Fajna zastávka v Kunčičkách.

Ohňostroj rozzáří Ostravu-Hrabůvku 1.1. v 18:00

Včera 12:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ani letos nebude na Nový rok v Ostravě chybět velkolepý ohňostroj na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Vedení radnice ujistilo občany že dvacetiminutovou show už po osmnácté odpálí 1.1. v 6 hodin večer a lidé se mohou těšit i na novinku.

Agility hřiště u Bělského lesa už slouží pejskařům

Včera 12:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Bělském lese vyrostlo díky participativnímu rozpočtu nové agility hřiště. Nachází se poblíž tramvajové smyčky u ulice Svornosti, nedaleko mateřské školy U Lesa. Areál je umístěn mezi vzrostlými stromy a nabízí bezpečné místo pro volné proběhnutí psů i jejich trénink. Překážky jsou různorodé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější týmy. Pejskaři tu najdou klasické slalomové tyče, houpačku, tunel, šikmou stěnu, kladinu, skokovou překážku i speciální schody. Hřiště je volně přístupné. Jeho vybudování si vyžádalo zhruba 600 tisíc korun.

V Bělském lese přibyly další povalové chodníky

Včera 12:14 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Poslední léta přinesla významnou proměnu Bělského lesa, největší zelené plochy v Ostravě. Nyní zde přibyly nové povalové chodníky a další prvky, které propojily takzvané Starobělské Lurdy s kaplí Panny Marie Lurdské a studánku Matky Boží.

Při požáru dodávky v Ostravě hrozil výbuch plynové nádrže
Vydáno 3. září 2023 10:50, Ostrava-město, Jiří Cileček
Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek u požáru staré dodávky v Ostravě-Výškovicích. Zásah byl komplikovaný, protože auto bylo v plamenech a navíc poháněno LPG. Hrozil tak výbuch nádrže. Událost se ale obešla bez zranění a škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

zdroj foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru vozidla v pátek v 13:17 hod. Na místo události byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Jihu a jedna dobrovolná jednotka ze Staré Bělé.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Hasiči, již při příjezdu na místo události, viděli plameny šlehající z vozidla, vzhledem k jeho pohonu na LPG hrozil i výbuch jeho nádrže. Pro boj s ohněm nasadili hasiči tři vodní proudy, přičemž, po uhašení vozidla prováděli ochlazování tlakové nádoby s plynem, ten pak za stálého chlazení lahve, nechali vyhořet.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění, je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000038912/pri-pozaru-dodavky-v-ostrave-hrozil-vybuch-plynove-nadrze