Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kradenou kartou zaplatili v Ostravě na benzince i taxíka

  • Ostrava,

Policie hledala muže a ženu, kteří v Ostravě použili kradenou platební kartu. Ta byla v ukradené peněžence z osobního auta, spolu s doklady a další hotovostí. Dvojice zaplatila kartou útratu na čerpací stanici a ještě za odvoz taxíkem. Z benzinky má ale policie k dispozici kamerové záznamy a proto se obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání. Zveřejnění nakonec pomohlo k jejich odhalení.

zdroj videa: Policie ČR

Na ulici Kosmonautů v Ostravě se mezi 23. a 24. srpnem někdo vloupal do osobního auta, kde majitel bohužel nechal peněženku. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Zábřeh prověřují okolnosti protiprávního jednání, kterého se dopustil dosud neznámý pachatel či pachatelé tím, že z osobního vozidla odcizili peněženku s doklady a platební kartou."

Platební kartu pak využil pro policii doposud neznámý pár k platbě několika útrat do výše 500 korun, které nepotřebují autorizaci PIN kódem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Odcizená platební karta byla neoprávněně použita při platbách na benzínové čerpací stanici a také při použití taxi služby. V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Policie v pondělí 18. září zveřejnila záběry z bezpečnostní kamery na čerpací stanici. S tím, že podezřelou dvojici hledá. Ve středu 20. září pak informovala, že už jejich totožnost díky medializaci zná.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail