Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Několik zraněných při srážce aut v křižovatce u vodárny v ostravské Nové Vsi

  • Ostrava,

K dopravní nehodě s několika zraněnými účastníky byli záchranáři vysláni v pátek chvíli po 19. hodině. Auta se měla srazit v prostoru frekventované křižovatky u vodárny v Nové Vsi.

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. Škodovka narazila čelně do pravého boku Audi. Křižovatka zůstala po kolizi průjezdná jen částečně. 

Posádkami záchranné služby mělo být ošetřeno 5 různě zraněných lidí.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "K události vyjely ze svých stanovišť dvě zdravotnické a jedna lékařská posádka, zasahovala také jedna zdravotnická posádka, která v době nehody projížděla kolem a převážela jiného pacienta. Na místě nehody bylo ošetřeno celkem pět osob, všechny byly v době zásahu při vědomí. Vyproštění a ošetření všech zraněných proběhlo ve spolupráci s dalšími složkami IZS za použití vyprošťovacích a imobilizačních prostředků. Čtyřiačtyřicetiletý muž a jednačtyřicetiletá žena utrpěli poranění v oblasti hrudníku. Po ošetření v rámci přednemocniční pomoci byli převezeni na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě. Záchranáři dále ošetřovali tři ženy ve věku třicet čtyři let. Dvě při nehodě utrpěly poranění dolních končetin, třetí poranění hrudníku a dolní končetiny současně. Dvě pacientky byly transportovány na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava, jedna do Městské nemocnice v Ostravě na urgentní příjem." 

Havarovaná vozidla na místě zajistili hasiči před zkratem elektroinstalace a únikem provozních látek. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko bylo o nehodě v Ostravě informováno v pátek v 19:08 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Ostravy-Zábřehu se dvěma vozy. Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění vozidel proti požáru, odpojili baterie a pomocí páteřových desek vyprostili, bez použití hydraulických vyprošťovacích nástrojů, dvě zraněné osoby, které předali do péče posádkám zdravotnické záchranné služby. Další osoby, které byly při příjezdu již mimo havarovaná vozidla, byly předány také do péče záchranářů. Po vyšetření nehody provedli hasiči odklizení trosek nabouraných vozidel a zametení komunikace."

Z vyšetřování zatím vyplývá, že řidič škodovky vjel do křižovatky na červenou a čelně vrazil do pravého boku vozu Audi jedoucího na zelenou z levé strany od Zábřehu. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Řidič osobního vozidla jel ve směru od centra města, respektive části Hulváky, směrem na Porubu. Dle dosud zjištěných informací měl do křižovatky řízené světelným signalizačním zařízením (semafory) vjet na červený signál. Došlo ke střetu s osobním vozidlem jedoucím od Hrabůvky ve směru na Mariánské Hory, tzn. nikoliv ze směru protijedoucího, ale bočního. Zdravotníci si převzali pět zraněných osob, v obou automobilech byl někdo zraněn. Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Křižovatka, respektive všechny silnice ji protínající, jsou frekventované, nicméně vzhledem k času nehody nedošlo v místě k zásadnějším dopravním komplikacím. Omezení průjezdu místem bylo vskutku po dobu nezbytně nutnou, poté bylo možné projíždět samozřejmě s maximální opatrností. Policisté dopravního inspektorátu provedli na místě veškerou potřebnou a náležitou dokumentaci. I nadále se zabývají nehodovým dějem a veškerými okolnostmi této dopravní nehody, zejména příčinou střetu."
Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail