Rada města schválila rezignaci ředitele nemocnice

  • 16:12,
  • Ostrava ,

Rada města Ostravy přijala rezignaci ředitele Městské nemocnice na Fifejdách Jaroslava Luxe. Důvodem byla hlavně špatná komunikace uvnitř nemocnice.

Největší nefakultní nemocnici v České republice trápila v posledních měsících řada problémů. Ty vyvrcholily sepsáním petice, kterou podepsalo přes 800 zaměstnanců. Ti žádali hlavu ředitele Jaroslava Luxe. Ředitel nakonec tlaku podlehl a rezignoval. Rada města jeho rezignaci přijala.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Pan ředitel Lux odvedl kus práce, jeho největší chybou ale byla špatná komunikace zejména uvnitř nemocnice. Zcela ztratil důvěru svých zaměstnanců a v takové situaci se nedá pracovat.”

Jaroslav Lux, bývalý ředitel Městské nemocnice: “Abych pozvedl úroveň nemocnice, musel jsem provádět řadu změn, pro které jsem ale nezískal podporu ostatních. Proto jsem raději rezignoval.”

Vedením nemocnice byl dočasně pověřen náměstek pro ekonomiku Josef Grochol. Ten Fifejdám velet pouze do nového výběrového řízení. Nový ředitel by měl nastoupit až po výsledcích auditu a reakreditaci nemocnice.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Čekáme od pana Grochola, že situaci v nemocnici především stabilizuje a zabrání tak dalším nežádoucím odchodům kvalitních zaměstnanců.”

Město plánuje do Městské nemocnice výrazně investovat, podle primátora tam chybí stamiliony, možná miliarda korun.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Hutní montáže, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků