Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava rozšiřuje kamerový systém. Nechce si hrát na velkého bratra, ale dbá na bezpečnost

Slezskou Ostravu bude hlídat více kamer. Aktuálně probíhají postupné instalace ve čtyřech lokalitách. Obvod tak rozšíří počet bezpečnostních kamer na téměř sedm desítek. Dohled nad nimi mají strážníci městské policie.

Stanoviště městské policie na Slezské Ostravě. Strážníci tady nepřetržitě hlídají prostřednictvím kamer dění v celém obvodu.

Marcel Pažický, vedoucí oblasti Slezská Ostrava, MP Ostrava: "Městská policie Slezská Ostrava využívá ke své práci 45 bezpečnostních kamer, které výrazným způsobem napomáhají k udržení veřejného pořádku v městském obvodu."

Prioritou je především bezpečnost obyvatel, na kterou myslí i vedení obvodu. To se proto rozhodlo instalovat kamery do dalších lokalit.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "V této chvíli městský obvod rozšiřuje kamerový systém o 4 nová stanoviště v Koblově, v Heřmanicích, Hrušově a v Muglinově."

V průběhu následujících několika měsíců plánuje obvod instalovat bezpečností kamery i do podchodu na sídlišti Kamenec.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod si nechce hrát na žádného velkého bratra, ale myslíme si, že minimálně základní veřejná prostranství by měla být kamerami hlídána a v praxi se ukazuje, že kamerový systém přispívá opravdu ke zvyšování bezpečnosti v obvodě."
Marcel Pažický, vedoucí oblasti Slezská Ostrava, MP Ostrava: "Bezpečností kamery napomáhají k odhalování protiprávních jednání a k ochraně osob a majetku. Jako poslední případ bych mohl uvést, že o tomto víkendu díky kamerovým záznamům a dohledovému pracovišti na integrovaném výjezdovém centru Slezské Ostravy dohlížející kameraman odhalil a následně naše hlídka na místě zadržela pachatele trestného činu ublížení na zdraví a výtržnosti."

Po rozšíření bude na území Slezské Ostravy téměř 70 bezpečnostních kamer.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Financování kamerového systému je rozloženo mezi město Ostrava, které platí zejména bezpečností dopravní kamery a zbytek kamer platí městský obvod. To jsou ty ryze bezpečnostní kamery, to znamená to jsou kamery na místech, které my si sami určíme, kde chceme zvýšit tu bezpečnost."

Provoz jedné takové kamery vyjde obvod na zhruba 25 tisíc korun ročně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy