Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít 225 nových parkovacích míst. Čeká ho i regenerace za 50 milionů korun

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít 225 nových parkovacích míst. Část by měla vzniknout ještě letos a další vybuduje obvod příští rok. Sídliště navíc čeká kompletní regenerace za 50 milionů korun.

Pod estakádou Bazaly už panuje čilý stavební ruch. Do konce roku by tady mělo vzniknout 95 nových parkovacích míst.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "A to přímo pod mostem, to znamená s minimálním zásahem do zeleně. Zhruba dvě třetiny těchto parkovacích míst by měly být určeny pro rezidenty sídliště Kamenec, zbytek i pro širokou veřejnost."
Anketa: 1.) "Už aby to konečně bylo, protože tady není možné normálně zaparkovat běžně. Teď v létě jo, ale předtím covidem, to nešlo prostě." 2.) "Konečně budou moci lidé parkovat tam, kde tenkrát nemohli."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "V minulosti se na této ploše parkovalo, aniž by to bylo oficiální parkoviště, což samozřejmě způsobovalo značné problémy, nyní tak budou osazeny obrubníky, doplněno dopravní značení, je zde nové osvětlení a předpokládáme, že v nejbližších letech přibydou i bezpečnostní kamery."

Cena rezidentních parkovacích karet vyjde místní na 360 korun ročně.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "V dalších letech bychom rádi pokračovali i s centrální a jižní částí pozemků pod estakádou, kde by ve spolupráci s městem Ostrava mělo pak vzniknout dalších 130 parkovacích míst."

V září navíc začne kompletní regenerace sídliště Kamenec.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "A to v oblasti od ulice Bohumínská k řece Ostravici, kdy budou kromě opravy chodníků a komunikací také regenerovaná zeleň, bude osazen nový městský mobiliář nebo vznikne nový světelný přechod přes ulici Bohumínskou."
Anketa: 1.) "Je to dobře, že to dělají, protože to opravdu vypadalo hrozně." 2.) "Jsem se tady narodil, takže doufám, že to půjde k lepšímu ty změny."

Regenerace bude rozdělena do tří etap a vyjde na 50 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy