Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava pořídila dobrovolným hasičům speciální přilby a zásahové obleky

Pět jednotek dobrovolných hasičů, které spadají pod Slezsku Ostravu získalo od radnice nové vybavení. Hasiči dostali speciální přilby a zásahové obleky za 410 tisíc korun. Obvod společně s městem Ostrava také pravidelně investují do rekonstrukcí hasičských zbrojnic.

Nové vybavení převzali zástupci dobrovolných hasičů z Muglinova, Antošovic, Heřmanic, Koblova a Kunčiček přímo od starosty Slezské Ostravy.

Zdeněk Gvuzď, starosta SDH Muglinov: "To staré vybavení, které doteďka máme, tak už nesplňuje normy, které musíme mít u zásahu. Takže vlastně je to kvůli bezpečí a ochraně vlastně osoby."

Pět jednotek si mezi sebou rozdělí 20 speciálních přileb se svítilnami a 10 zásahových obleků. Jejich pořízení vyšlo na 410 tisíc korun.

Zdeněk Gvuzď, starosta SDH Muglinov: "My jsme strašně rádi za tady toto, co se nám dostává a momentálně teď když přijdeme na obec, tak nemáme s ničím vůbec problémy, že by nám nevyhověli."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Jen za loňský rok nás činnost jednotek sboru dobrovolných hasičů vyšla na 3,5 milionu korun. Já jsem proto rád, že se i letos podařilo dohodnout s městem Ostrava na tom, že právě město na činnost dobrovolných hasičů částečně přispěje, tak aby mohli své úkoly zajišťovat co nejlépe."

Další náklady na činnost jednotek nese přímo i Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Dobrovolní hasiči pomáhají u požárů, nehod a řady technických zásahů. Každá jednotka má většinou své specifické předurčení.

Zdeněk Gvuzď, starosta SDH Muglinov: "My teda v Muglinově jsme předurčení přes léto na likvidaci obtížného hmyzu, teď jsme nově předurčení na tu koronu, takže jezdíme dezinfikovat. No a za loňský rok jsme měli nějakých 160 výjezdů."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Město společně s obvodem také pravidelně investují do hasičských zbrojnic. Z těch posledních akcí stojí za to určitě zmínit novou hasičskou zbrojnici právě tady v Muglinově a v současné době připravujeme rekonstrukci hasičské zbrojnice v Heřmanicích."

Všechny jednotky získaly už v minulosti od obvodu i automatické externí defibrilátory, které umí při resuscitaci zachránit lidský život.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy