Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava letos proinvestuje rekordních 183 milionů korun

Bydlení pro seniory i pro mladé. Zelená pro kulturu, sport i vzdělání. Regenerace zeleně i nové parky. A nezbytné veřejné budovy. Slezská Ostrava letos proinvestuje přes rekordních 183 milionů korun.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Jedná se zhruba o stejnou částku, jakou proinvestoval v loňském roce. A v tomto volebním období celkově proinvestuje více než půl miliardy korun, což je zhruba stejný objem prostředků, jako mířil na investice ve třech předchozích volebních obdobích."

Mezi největší akce patří stavba Domova pro seniory v Antošovicích. Ten se otevře v dubnu a nabídne bydlení 32 seniorům v rámci lůžkové péče.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Rekonstruujeme také řadu bytových domů. Zahajovány budou také regenerace veřejných prostranství, a to sídlišť. Poslední etapa regenerace sídliště Muglinov, také první etapa regenerace sídliště Mírová osada a začne třeba i oprava lávky a okolních veřejných prostranství nad stadionem Bazaly. Kromě zkvalitňování Slezské, jako místa pro život, se snažíme investovat také do míst pro trávení volného času, investujeme proto do kultury, sportu i volnočasových aktivit. Mimo jiné stavíme nová dětská nebo workoutová hřiště a rekonstruujeme třeba i kulturní dům v Heřmanicích."

Dokončena byla také výstavba nové hasičské zbrojnice v Muglinově a stavební povolení má už dostavba nové hasičárny v Heřmanicích. A důkladnou opravou prošla budova bývalé radnice v Hrušově. Velká pozornost je věnována investicím do komunikací a chodníků. Na více místech se instalují polozapuštěné či zapuštěné kontejnery na odpad.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Zvýšený objem prostředků směřujících do investic je způsoben jednak tím, že se nám daří získávat externí dotace na financování našich projektů a také přijetím výhodného dlouhodobého úvěru na financování oprav bytového fondu."

Loni schválený úvěr ve výši 200 milionů korun byl pořízen s velmi výhodným úrokem, maximálně přes 1 procento ročně.

Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail