Reklama

Známe nejlepší knihovníky a knihovnice Moravskoslezského kraje

  • 11. října 2018,
  • 6:40

Dne 10. 10. 2018 byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Knihovnická K2, kterou pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. Ocenění nejlepším knihovnicím a knihovníkům předali u příležitosti Týdne knihoven náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo a ředitelka vědecké knihovny Libuše Foberová. Vyhlášení proběhlo v sále Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště Ostrava.

Reklama

Knihovnicí roku 2018 se stala Hana Pščolková z Městské knihovny Vratimov, druhé místo získala  Marie Kosková z Knihovny města Ostravy a třetí místo připadlo Zuzaně Konvičkové z klimkovické knihovny. Udělena byla rovněž dvě čestná uznání, ta patří Bohuslavu Štverkovi z Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě a Martině Vroblové z Městské knihovny Frenštát pod Radhoštěm.

Práci knihovníků i knihoven oceňuje vedení Moravskoslezského kraje už několikátým rokem. V lichých letech získávají ocenění knihovny v kraji, v sudých jsou ceny udělovány knihovníkům nebo knihovnicím. Nominace odborné veřejnosti i čtenářů každoročně posuzuje hodnotící komise složená z členů Výboru zastupitelstva kraje pro kulturu a památky Moravskoslezského kraje, zástupců Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě a zástupce pověřené knihovny.

Obrovský úspěch zaznamenalo moravskoslezské knihovnictví letos i na národní úrovni. Cenu Knihovna roku 2018, kterou vyhlásilo Ministerstvo kultury České republiky, získaly ve všech kategoriích knihovny z Moravskoslezského kraje. Dne 9. 10. 2018 si ocenění převzali v pražském Klementinu knihovníci z Holasovic, Ostravy a Karviné. Hlavní cenu v kategorii Knihovna roku 2018 získala knihovna v Holasovicích u Opavy. Knihovna města Ostravy byla oceněna v kategorii Významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb. A v kategorii Městská knihovna roku převzala cenu Regionální knihovna Karviná. Všem oceněným knihovníkům i knihovnám upřímně gratulujeme.

„Všem knihovníkům za jejich práci, kterou dělají především srdcem, děkuji. Právě proto není cen pro knihovníky a ocenění jejich práce, nikdy dost,“ prohlásila v závěrečné řeči Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 23.08. 23:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Michal Hrůza a David Stypka na Sluníčku

31.08. 19:00 - 23.08. 23:00
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

Hornické slavnosti na Skalce

07.09. 13:00 - 08.09. 18:00
Ostrava, Skalka Family Park Ostrava

UNIQA pojišťovna, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč

Detail

Elektroservis Paskov s.r.o.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč

Detail

DELPHINUS DELPHIS s.r.o.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu