Reklama

Vítězku soutěže Lady Business Lidmilu Kramolišovou práce baví

  • 10. prosince 2018,
  • 12:28

Víte, co mají společného pilot, advokát, děkan a právník….? Že ne? To jsou současné profese absolventů střední odborné školy EDUCA, s.r.o. jejíž jednatelka a spoluzakladatelka Lidmila Kramolišová převzala na počátku listopadu z rukou hejtmana kraje Ivo Vondráka ocenění pro nejlepší podnikatelku Moravskoslezského kraje pro rok 2018.

Stáhnout video
Reklama

„V životě i v práci se řídím tím, že vás to, co děláte, musí bavit a naplňovat,“ říká letošní vítězka soutěže Lady Business Lidmila Kramolišová

Příběh soukromé střední odborné školy EDUCA a paní Lidmily Kramolišové se začal psát dva roky po revoluci. Tehdy založil pro své potřeby novojičínský TONAK Střední odborné učiliště a paní Kramolišová byla už od založení školy členkou vedení. Několik let poté Tonak své působení ve škole ukončil, škola změnila právní formu, stala se Soukromou integrovanou střední školou podnikatelskou a textilní, s.r.o. a tehdejší tři zbývající spolumajitelky, z nichž jedna byla paní Lidmila Kramolišová, se rozhodly ve sféře vzdělávání pokračovat.

„Na vzdělávacím trhu působíme pod názvem EDUCA - Střední odborná škola, s.r.o. už 27 let a jsme tak nejstarší soukromou školou v novojičínském regionu.  Za dobu existence prošlo školou na několik set studentů, kteří zde mohou studovat v oborech zaměřených na ekonomiku, sport či cestovní ruch,“ představila Lidmila Kramolišová školu.

Nestudují tu však pouze ti mladší. Škola poskytuje i nástavbové studium pro ty, kteří si v jakémkoliv věku chtějí maturitu takzvaně „dodělat“, ale věnují se zároveň i svým pracovním povinnostem. Působnost škola rozšířila i na seniory nebo děti ze základních škol. Seniorům umožňuje navštěvovat univerzitu třetího věku a dětem z devátých tříd pak dětskou akademii podnikání a investování.

Soutěž Lady Business, kterou pro Moravskoslezský kraj pořádá společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s., už třetím rokem oceňuje výjimečné ženy Moravskoslezského kraje. V soutěži se ženy mohly letos hlásit do dvou kategorií, a to podnikatelka/živnostnice a nezisková organizace. Celkem se do soutěže, která trvala od dubna do září letošního roku, přihlásilo 48 žen, z toho 23 v kategorii neziskových organizací a 25 podnikatelek.  Odborná porota, pak na základě hodnocení například originality podnikatelského záměru, používání moderních technologií, strategie firmy či podnikatelského příběhu, přiřkla první místo právě paní Lidmile Kramolišové. V kategorii neziskových organizací pak zvítězila paní Sylva Vartová, zakladatelka a provozovatelka ostravského mobilního hospicu Ondrášek.

„Soutěž Lady Business není pouze o oceňování těch nejlepších. Je to také motivace a inspirace pro ostatní. Mnohé z přihlášených žen prošly náročnou cestu, aby si mohly splnit svůj sen. V oblasti podnikání tyto dámy absolvovaly náročná školení v zahraničí, často si musely osvojit moderní technologie, ale také sladit rodinný život s byznysem. Ženy, které jsme ocenili, si zaslouží obdiv, svou práci berou spíše jako své poslání a jsou nesmírně důležité pro naši společnost. Jsem hrdý na to, že tyto ženy jsou z Moravskoslezského kraje,“ řekl k soutěži hejtman kraje Ivo Vondrák.

Nejen pro ty, kteří chtějí podnikat má Lidmila Kramolišová radu: „dělej naplno to, co umíš s těmi, kterým věříš“.  

Více se dozvíte ve videomedailonku, či na webových stránkách školy.Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 14:03
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Shakespearovské slavnosti 2019

15.07. 20:30 - 12.08. 22:00
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 26.06. 14:03
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Správa restaurací Poseidon s.r.o.
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

Stav-holl s.r.o.
Nový Jičín
od 14 400 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu