Co vše zvládnete s mobilní aplikací Google překladač

  • 20. května 2019,
  • 9:54,
  • PR

S cizími jazyky už se v dnešní době setkáváme prakticky na každém rohu – nejenom při cestování. V takovém případě se může hodit nějaký překladač či slovník, který máte vždy při ruce. Můžete vybírat z nepřeberného množství mobilních aplikací, které vám s překládáním pomohou kdykoliv a kdekoliv. Jednou z nejznámějších aplikací je jistě Google Translate. A víte o všech jeho vychytávkách?

1. MOŽNOST OFFLINE PŘEKLADU

Google Translate funguje online a pokud tedy chcete tuto aplikaci používat, musíte být připojeni k internetu. Co když ale cestujete do cizí země a nechcete utrácet peníze za mnohdy předražený zahraniční roaming? Stáhněte si jazyk, který chcete překládat, do úložiště telefonu. V aplikaci otevřete Nastavení a zde zvolte nabídku Překlad v režimu offline. Zobrazí se přehled stažených balíčků konkrétních jazyků. Stačí kliknout na plusko a stáhnout si přesně ten jazyk, který potřebujete. Poté aplikace tento jazyk překládá i bez použití online připojení. Jen nezapomeňte, balíček jednoho jazyka má průměrně 40 – 50 MB.

2. ZPŮSOB ZADÁNÍ TEXTU – NAPSÁNÍ NA KLÁVESNICI

Je více způsobů, jak můžete překládaný text do Google Translate zadat. Nejznámější je rozhodně klávesnice na telefonu. Do textového pole vyťukáte text, který chcete přeložit. Vlevo nahoře vybíráte jazyk, ze kterého chcete text přeložit. Naopak vpravo nahoře určujete jazyk, do kterého daný text chcete přeložit. V menu voleného jazyka je i možnost nechat aplikaci automaticky jazyk rozpoznat.

3. ZPŮSOB ZADÁVÁNÍ TEXTU – KRESLENÍ

Dalším způsobem, jak můžete text do aplikace zadat, je nakreslením. V oblasti pro zadávání textu se nachází ikonka Rukopis. Po kliknutí se zobrazí velké pole, do kterého můžete prsty rovnou kreslit celá slova – aplikace je sama rozezná a převede na text.

4. MLUVTE S APLIKACÍ

Vepisování frází do aplikace a jejich překládání je super věc. Ale co když potřebujete něco rychle vyřešit právě ve chvíli, když mluvíte s někým, komu nerozumíte? I s tím Google Translate pomůže. A hravě.

Stačí kliknout na ikonku Hlas a začít mluvit česky. Nastavíte si zde jazyk, do kterého chcete slova a věty překládat a aplikace skrze mikrofon telefonu sama rozpoznává slova a sama je rovnou překládá do požadovaného jazyka.

Ještě lepší vychytávka je funkce Konverzace. Ta je určena pro rozhovor mezi dvěma osobami. Po kliknutí mluvíte nejdříve vy (česky) a aplikace přeloží fráze stejným způsobem do požadovaného jazyka, jako v předchozím případě. Poté je čas, aby mluvila protistrana. Jen překliknete a už se její slova překládají do češtiny.

Nesmíme zapomenout, že strojové učení ohledně jazyků samozřejmě není dokonalé. Ale musím říct, že Google překladač je čím dál tím lepší a na základní konverzaci postačí (především na tu v nouzi).

5. FOTOAPARÁT APLIKACE

Poměrně novou vychytávkou je překládání textu z fotografie. Klikněte na Fotoaparát a namiřte objektiv na text, který chcete přeložit. Aplikace sama text přímo v prostředí fotoaparátu přeloží. Samozřejmě má tato funkce ještě hodně mezer, ale přijde vhod například v Číně nebo Thajsku, kdy jste díky této funkci alespoň základně schopni něco přeložit a tyto znaky byste do aplikace jen těžko vpisovali.

6. UKLÁDEJTE SI SVÉ ČASTÉ FRÁZE

Do aplikace si můžete ukládat časté a oblíbené fráze, abyste je mohli mít vždy po ruce. Po přeložení můžete u jednotlivých překladů kliknout na hvězdičku a tím frázi uložit.

Google překladač a obecně automatické překladače jsou v dnešní době již na velmi dobré úrovni a v mnoha situacích, především při cestování, vám velmi pomohou. Pokud ale potřebujete přeložit nějaký dokument, u kterého chcete mít záruku, že překlad bude přesný a kvalitní, stále vám nejlépe s překlady pomůže profesionál, ať již překladatel na volné noze, či překladatelská agentura.hotel DAKOL
Petrovice u Karviné
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Michal Petroš, Stará Ves nad Ondřejnicí
Stará Ves nad Ondřejnicí
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků