Docent Ondřej Šimetka získal cenu Via Bona – ocenění za filantropické počiny

  • 24. května 2019,
  • 17:34,
  • PR

Nadace Via už po dvaadvacáté udělila Cenu Via Bona těm, kteří pomáhají druhým. O výsledcích rozhodovala veřejnost v online hlasování. V kategorii dárcovská výzva ocenění získal přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D. MBA, kterého nominovali Lékaři bez hranic. Právě pro tuto organizaci Ondřej Šimetka získal v dárcovských výzvách téměř 350 tisíc korun, které šly na účet Lékařů bez hranic.

Ta první výzva byla, že uběhnu maraton v New Yorku. Musel jsem vybrat nějaké peníze, abych získal registraci, získal jsem téměř 200 tisíc korun. Peníze jsem získal tak, že jsem publikoval část deníků z míst, kde jsem byl na misi právě s Lékaři bez hranic. Když se to někomu líbilo, tak přispěl a během dvou týdnů se podařilo vybrat téměř 200 tisíc korun,“ vysvětlil dárcovskou výzvu Ondřej Šimetka.

Při druhé výzvě se Ondřej Šimetka zúčastnil extrémního cyklistického závodu na Východním Timoru. Právě tam prožil svou první misi s Lékaři bez hranic. I v této dárcovské výzvě se mu stejným způsobem podařilo získat 140 tisíc korun.  

https://www.youtube.com/watch?v=52KJf-CLaOoDavid & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků