Benda Quartet tentokrát s hobojistou Vilémem Veverkou

  • 3. října 2019,
  • 16:54,
  • PR

První koncert řady komorních koncertů 66. sezóny Janáčkovy filharmonie Ostrava 7. 10. 2019 od 19 hodin v DKMO bude patřit Benda Quartetu (složenému z hráčů Janáčkovy filharmonie) a jeho hostu – hobojistovi Vilému Veverkovi.

V programu večera zazní skladby od různých autorů napříč stoletími, Vedle Mozarta, Kramáře, Mendelssohna a Martinů to bude i japonský skladatel Toru Takemitsu. Proslavil se především filmovou hudbou (více než 90 filmů, především režiséra A. Kurosawy) a os svých skladbách říká: „Moje hudba je jako zahrada a já jsem zahradník. Poslouchat ji je jako procházet se zahradou a vnímat a prožívat změny světla, vzorů a struktury.“ Z jeho tvorby zazní Entre-temps pro hoboj a smyčcové kvarteto.
Hobojového partu nejen v této skladbě se ujme v Praze narozený hobojista Vilém Veverka, který patří k nejrespektovanějším českým interpretům a k evropské špičce. Svým přístupem k hudbě i životu, k zálibám (hory a fotografování) – a v neposlední řadě svou vizáží popírá zavedené představy o interpretovi tzv. vážné hudby. „Hoboj je subjekt, skrz který jsem schopen se vyjádřit. A právě co se schopnosti vyjádření emocí týká, je hoboj jako hudební nástroj určitě číslo jedna,“ říká nejlepší český hobojista.
Benda Quartet vznikl v roce 2012 a už od počátku bylo jasné, že na hudební scénu vstupuje soubor s velkým potenciálem. Oddanost hudbě, poctivost v přípravě, nadšení a opravdovost z jeho koncertů přímo čiší. Není proto divu, že se na jaře roku 2018 představil i v rámci komorních koncertů České filharmonie.

Vstupné pořídíte za 150 Kč a více informací o programu koncertu najdete na www.jfo.czStavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

INTER META Ostrava, s. r. o. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků