Společnost RESIDOMO byla i letos součástí Havířovské desítky

  • 22. října 2019,
  • 13:43,
  • PR

Sport k Havířovu prostě patří. To se ukázalo i při dalším ročníku běžeckého závodu Havířovská desítka. Trasa vedla opět centrem města a atmosféru si užili sportovci i návštěvníci. Na start se v letošním roce postavil i ředitel společnosti Residomo, která je generálním partnerem závodu.

“V Havířově máme 12 tisíc bytů, takže je úplně logický krok, že jsme partnerem této krásné akce Havířovské desítky. Já jsem si letos sám dál polovinu, mám za sebou pětku. Bylo to nádherné, bylo krásné počasí a je to úžasné, protože každým rokem roste počet účastníků a mám radost vidět spoustu lidí, kteří si přišli udělat radost a překonat své limity, které chtějí překonávat v životě,” řekl generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj.

Během dne se na startovní čáru postavily děti, senioři i štafety. Hlavní závod na deset kilometrů pak vyhrál Adam Szymanik.

“Nečekal jsem to tak náročné. Ten, co byl druhý, já jsem ho neznal, mě trochu potrápil. Byl přede mnou, mě to ze začátku motivovalo. Když jsem ho předběhl, tak jsem musel běžet, protože jsem nevěděl, kde je. Motivace to byla velká,” řekl vítěz Havířovské desítky Adam Szymanik.

Čeští sportovci se také pokusili o překonání světového maratonského rekordu, což se podařilo.

“Díky tomu, že tady pořádáme odpoledne pokus o maraton pod dvě hodiny, přijelo i hodně známých atletů a mezi nimi i Pavel Maslák, který zároveň startoval dětský běh. Nebo světová triatlonová legenda Petr Vabroušek, který celý odpolední maraton organizuje,” řekl hlavní organizátor Havířovské desítky Martin Kučera.

Jako v minulých letech sportovci Havířovské desítky podpořili každou stokorunou ze startovného bočisty. Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o., Ostrava - Nová Ves
Ostrava
od 57 000 Kč/měsíc

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků